5 sierpnia 2018

AMŚ: Biało-czerwone wrócą bez medalu

Czwarte miejsce drużyny kobiecej i ósma pozycja zespołu męskiego – to dorobek reprezentacji Polski, które rywalizowały w Akademickich Mistrzostwach Świata w chorwackiej Rijece.

logo_FISU

Zdecydowanie lepiej spisały się nasze panie, które były bardzo blisko wywalczenia brązowego medalu. Spotkanie z Koreą Płd. bardzo długo było wyrównane. Po przerwie niestety spadła skuteczność Biało-czerwonych, choć dogodne sytuacje do zmiany wyniku były wciąż kreowane. Nasz sztab szkoleniowy postanowił w miejsce bramkarki desygnować do gry kolejną zawodniczkę z pola. Taka sytuacja trwała praktycznie przez ostatni kwadrans meczu. Wariant nie do końca się powiódł i po końcowej syrenie to Koreanki miały powody do radości.

Turniej kobiet – o 3. miejsce
KOREA PŁD. – POLSKA 22:19 (11:11)
POLSKA: Sach, Orowicz – Szarawaga 3, Noga 2, Charzyńska 1, Mączka 2, Nosek, Świerżewska 2, Kozimur 2, Rosiak 1, Janiszewska 2, Zawistowska 3, Lipok, Łabuda 1.

Turniej mężczyzn – o 7. miejsce
RUMUNIA – POLSKA 28:21 (16:9)
POLSKA: Kłodziński, Kornecki – Dawydzik, Biernacki 4, Małecki 1, Kamyszek 1, Krępa , Ziółkowski 1, Ossowski 3, Nastaj, Jamioł 3, Kawka, Lemaniak 5, Krupa 3.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest