Strona główna | Juniorki | Witold Bańka: Polska słynie z organizacji mistrzowskich imprez (video)

Witold Bańka: Polska słynie z organizacji mistrzowskich imprez (video)

 

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wraz z Andrzejem Kraśnickim, prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Wojciechem Lubawskim, prezydentem Kielc i Frantiskiem Taborsky’m, członkiem Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej oficjalnie zainaugurowali Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 18 w piłce ręcznej. W turnieju startują 24 zespoły, które zostały podzielone na cztery grupy. Kibice zobaczą aż 92 mecze. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Resort wsparł również finansowo organizację zawodów.

Polskie szczypiornistki w swoim pierwszym meczu pokonały Angolę 26:19. W kolejnych spotkaniach Biało-Czerwone zmierzą się jeszcze w grupie z reprezentacjami: Słowacji, Rumunii, Niemiec i Austrii. Mistrzostwa potrwają do 19 sierpnia. 2018 r.

 

Doskonale się składa, gdyż 100-lecie odzyskania niepodległości zbiegło się w czasie ze 100-leciem szczypiorniaka. Dodatkowo w tym czasie nasz kraj organizuje mistrzostwa świata juniorek. To doskonała promocja Kielc, regionu i Polski. Nasze dziewczyny na początku meczu z Angolą były stremowane, ale później nabrały tempa. Do końca turnieju będę trzymał kciuki za biało-czerwoną drużynę –mówi Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

2018.08.07 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18 Polska - Angola N/z Witold Banka, Andrzej Krasnicki Foto Rafal Rusek / PressFocus 2018.08.07 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Championship 2018 Poland - Angola Witold Banka, Andrzej Krasnicki Credit: Rafal Rusek / PressFocus

Fot. Rafal Rusek / PressFocus