Strona główna | Juniorki | Walka o medale – czwórka chętnych

Walka o medale – czwórka chętnych

 

Trzy z czterech krajów, które w lipcu dotarły do strefy medalowej w Mistrzostwach Świata Kobiet do lat 20 mają swoich przedstawicieli w półfinałach Mistrzostwach Świata Kobiet do lat 18 w Kielcach. Węgry tego lata mają szansę na zdobycie drugiego złotego medalu. Nic dziwnego, że telewizja węgierska wysyła do Polski swoją ekipę.

2018.08.16 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18 Niemcy - Korea N/z radosc Korea po ostatniej bramce Foto Lukasz Sobala / Press Focus 2018.08.16 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Germany - Korea radosc Korea po ostatniej bramce Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Z kolei Koreanki z Południa po raz drugi w tym sezonie mogą stanąć na podium. Natomiast Rosjanki mogą zmazać rozczarowanie brakiem medalu w kategorii U20. Czwartym półfinalistą, podobnie jak w starszej kategorii, jest zespół skandynawski. Z tym, że Szwecja zastąpiła Norwegię.

W MŚ U18 pary półfinałowe tworzą Węgry z Koreankami oraz Szwecja z Rosją. Zespół „Trzech Koron” chce postarać się o kolejną niespodziankę w turnieju i pokonać obrońcę tytułu.

KIELCE HALA LEGIONÓW, SOBOTA (18.08.) – PLAN GIER
O MIEJSCA 5-8

12:30 HISZPANIA – NIEMCY

15:00 HOLANDIA – DANIA

Zwycięskie ekipy w niedzielę zmierzą się o 5. miejsce, zaś przegrane o 7. miejsce w turnieju.

PÓŁFINAŁY

17:30 WĘGRY – KOREA PŁD.

20:00 SZWECJA – ROSJA

Wygrane drużyny w niedzielę powalczą o złoty medal, zaś przegrane o brąz.