Strona główna | Juniorki | Koreanki wywaczyły brązowy medal!

Koreanki wywaczyły brązowy medal!

Brązowy medal dla Korei! Zawodniczki z Azji w spotkaniu o trzecie miejsce pokonały Szwecję. Identyczne trofeum miesiąc wcześniej zdobyły ich o dwa lata starsze rodaczki, rywalizując w mistrzostwach świata do lat 20.

2018.08.19 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18 Korea - Szwecja N/z {persons} Foto Lukasz Sobala / Press Focus 2018.08.19 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Korea - Sweden {persons} Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Obie te drużyny dość pewnie przegrały półfinałowe spotkania i teraz mogły się czuć mocno podrażnione i zmotywowane w walce o trzecie miejsce w turnieju. Początek spotkania należał do Korei, która dość szybko odskoczyła na 2-3 bramki, jednak jeszcze przed kwadransem Szwedki zmniejszyły straty do jednego gola. W kolejnych minutach sytuacja znów się powtórzyła, ale tym razem zawodniczki z Azji nie wypuściły sporej zaliczki z rąk i po pierwszej połowie miały o trzy trafienia więcej niże ekipa ze Szwecji.

Tylko na samym początku drugiej połowy mogło się wydawać, że kolejne minuty tego spotkania będą wyrównane. Korea zaczęła grać bardzo dobrze, szybko budować przewagę i w 41. minucie wyszła na prowadzenie 24:17. To był kluczowy moment tego spotkania, gdyż później zawodniczki ze Skandynawii nie były w stanie odrobić strat. Koreanki do samego końca kontrolowały boiskowe wydarzenia i mogły się cieszyć z brązowego medalu mistrzostw świata!

Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

KOREA PŁD. – SZWECJA 34:27 (17:14)

Korea: Lee, Yeo 1 – Choi 2, Jeong Y. 1, Jeong H., Park, Son 2, Jo 1, Lee, 1 Kim 3, Oh 6, Kim J. 1, Kim H., Park 2, Yun 9, Woo 5

Szwecja: Lundahl, Hultberg-Dahlgren, Espling-ek – Alm 3, Cardell 1, Moreno, Wahlstrom, Wallenberg 1, Sandberg 4, Dahlstrom, Jarvin 2, Dano 5, Sjostrand Hallman 4, Schelin, Andersson 7, Dahlberg.