Strona główna | Slider | 50-lecie piłki ręcznej w Końskich

50-lecie piłki ręcznej w Końskich

 

Trening z Karolem Bieleckim, mecz KSSPR – Chrobry Głogów, mnóstwo medali, kwiatów, podziękowań, nagród i wyróżnień. Tak pokrótce wyglądały obchody 50-lecia piłki ręcznej w Końskich, które zorganizowano w sobotę w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego. To był bardzo udany jubileusz.

50-lecie-piłki-ręcznej-w-Końskich-3-1024x683

Część sportowa obchodów rozpoczęła się od pokazowego treningu drużyn młodzieżowych KSSPR-u, który poprowadził sam Karol Bielecki. Wybitny reprezentant Polski w piłkę ręczną, przez lata związany z najlepszą polską drużyną Vive Kielce. – Swoje przeszedłem w piłce ręcznej i tych treningów odbyłem wiele i meczów, swoje doświadczenie zdobyłem i tutaj chętnie poasystuję przy treningu młodzieży. Praca z młodzieżą jest ciekawa, rozwijanie ich, dawanie im szansy, motywowanie do tego by coś w życiu osiągnęli. Kiedyś ja byłem tak motywowany i na pewno Ci młodzi ludzie potrzebują takiego człowieka, który ich wesprze. Co do samego klubu to wiele razy jako junior czy to w Kielcach, czy w Wiśle Sandomierz graliśmy tutaj w hali, czy graliśmy w innych turniejach przeciwko Końskich i pamiętam zawsze zacięte mecze – dla portalu tkn24.pl powiedział  utytułowany zawodnik.

IMG_0666

Po treningu rozpoczęły się oficjalne uroczystości, a na nie przybyło wielu zaproszonych gości. Obecny był prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, a jednocześnie wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Grzegorz Budziosz, wicewojewoda Andrzej Bętkowski, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kowalczyk, przedstawicielka Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Beata Jakubowska, radna wojewódzka Beata Napierała. Na trybunach zasiedli też byli działacze klubu: między innymi pierwszy kierownik zespołu Tadeusz Gałwiaczek oraz jeden z pierwszych trenerów Stefan Kądziela.

IMG_0642

Po części oficjalnej licznie przybyli fani klubu obejrzeli mecz towarzyski KSSPR Końskie – Chrobry Głogów. Przyjezdni są zespołem z PGNiG Superligi i było to widać na parkiecie. Chociaż miejscowi walczyli jak lwy to mecz zakończył się wynikiem 20:27. Zespół gości po zakończeniu spotkania uhonorowano specjalnym okolicznościowym pucharem. W barwach Chrobrego występuje czterech wychowanków KSSPR-u: bramkarz Rafał Stachera, rozgrywający Kamil Sadowski skrzydłowi Rafał Biegaj i Wiktor Kubała.

50-lecie-piłki-ręcznej-w-Końskich-66-1024x683