7 września 2018

Perła walczy o Ligę Mistrzyń

W dniach 8-9 września w lubelskiej Hali Globus odbędzie się turniej kwalifikacyjny do EHF Champions League. W półfinale imprezy miejscowa  MKS Perła Lublin zmierzy się z włoskim Jomi Salerno (sobota, godz. 19). Natomiast dzień później, w zależności od wyniku pierwszego spotkania, mistrzynie Polski powalczą z Super Amara Bera Bera (Hiszpania) lub niemieckim SG BBM Bietigheim. Tylko zwycięzca turnieju uzyska awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

2018.09.01 Lublin Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet MKS Perla Lublin - Arka Gdynia N/z Mia Moldrup Foto Wojciech Szubartowski / PressFocus 2018.09.01 Lublin Handball PGNiG Superliga Women MKS Perla Lublin - Arka Gdynia Mia Moldrup Credit: Wojciech Szubartowski / PressFocus

Credit: Wojciech Szubartowski / PressFocus

Lubelskich kibiców może cieszyć fakt, że przed nadchodzącym, ważnym międzynarodowym sprawdzianem, sztab szkoleniowy do dyspozycji będzie miała większość zawodniczek. Z gry na pewno wykluczona jest rekonwalescentka, bramkarka Gabriela Besen.

Robert Lis,  trener biało-zielonych zdradza, że w ramach przygotowań do imprezy kwalifikacyjnej zespół trenował swoim normalnym trybem. Radość z inauguracyjnego zwycięstwa w PGNiG Superlidze – nad Arką Gdynia – nie trwała długo, gdyż od razu każda z zawodniczek skupiła się wyłącznie na nadchodzącym turnieju. –

– Taki lżejszy gabarytowo mecz o punkty jak ten z Arką był nam potrzebny, by zawodniczki nabrały pewności siebie. Dziewczyny potrzebują bardzo dużo grania. Na szczęście, miniony tydzień mogliśmy przepracować w miarę normalnym składzie i to było widać. Dzięki czemu w weekend na pewno będziemy mocniejsi. Nie ukrywam jednak, że proces budowy drużyny jest wolny i nie da się wszystkiego zrobić od razu. Ta drużyna będzie inaczej wyglądała w styczniu, czy w lutym, jednak musimy grać turniej eliminacyjny już teraz. Zrobimy wszystko, żeby wypaść w nim jak najlepiej – kończy trener Lis.

Źródło: mkslublin.pl

Program turnieju:
08.09.2018 (sobota)
g. 16:00 SG BBM Bietigheim – Super Amara Bera Bera
g. 19:00 MKS Perła – Jomi Salerno

09.09.2018 (niedziela)
g. 16:00 przegrany 1 – przegrany 2
g. 19:00 zwycięzca 1 – zwycięzca 2.

Transmisje internetowe dostępne pod adresem:
https://www.ehftv.com/pl/

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest