11 września 2018

Wągrowiec na 100-lecie piłki ręcznej w Polsce!

Z okazji Jubileuszu 100-lecia piłki ręcznej w Polsce w miniony weekend na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyły się trzy turnieje popularyzujące odmiany handballu spotykane nieco rzadziej niż halowa: Turniej Piłki Ręcznej Plażowej, Turniej Street Handballu (piłki ręcznej ulicznej) oraz III Handball Grass Adventure, czyli turniej piłki ręcznej na trawie.

Młodzi adepci piłki ręcznej rywalizowali również w Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt oraz II Memoriale Andrzeja Szymczaka.

wagrowiec (3)

Ale to nie wszystko. Wzorem lat ubiegłych do Wągrowca ponownie zawitali znani przed laty zawodnicy piłki ręcznej na III już Zjazd Gwiazd.

Przy tej okazji można było zobaczyć specjalną wystawę z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Burmistrz Krzysztof Poszwa na pamiątkę tego wydarzenia wręczył byłym olimpijczykom oraz przedstawicielem władz ZPRP – wiceprezesom Bogdanowi Sojkinowi i Zygfrydowi Kuchcie – medale wybite z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

wagrowiec (4)

Mimo iż impreza pt. „Wągrowiec na 100-lecie piłki ręcznej w Polsce” rozpoczęła się już w piątek, to jej kulminacją była z pewnością parada ok. 300 młodych sportowców, którzy przeszli ulicami miasta, rozdając m.in. okazjonalne balony najmłodszym mieszkańcom.

wagrowiec (1)

Paradę poprowadził londyński autobus, którym jechały gwiazdy oraz zaproszeni goście. Po rozpoczęciu turniejów sportowych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji autobus wyruszył w miasto. Mieszkańcy mogli wówczas nie tylko się nim przejechać, ale również otrzymać gadżety miejskie, a także Waszego Radia FM, które objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców Wągrowca cieszyły się też dmuchane urządzenia, z których mogli bezpłatnie korzystać. 

Galerię zdjęć z wydarzenia znaleźć można na oficjalnym profilu Miasta Wągrowiec w serwisie Facebook.

wagrowiec (2)

źródło: wagrowiec.eu

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest