Strona główna | Europejskie Puchary | Zagłębie wkracza do gry w Pucharze EHF

Zagłębie wkracza do gry w Pucharze EHF

 

Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin rozpoczynają rywalizację w europejskich pucharach. W weekend zespół Bożeny Karkut rozegra dwa mecze I rundy eliminacyjnej Pucharu EHF. Rywalem Miedziowych będzie azerskie HC Azersu.

2018.09.12 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet Metraco Zaglebie Lubin - Arka Gdynia N/Z Patricia Machado Matieli Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2018.09.12 Lubin Handball PGNiG Superliga women Metraco Zaglebie Lubin - Arka Gdynia Patricia Machado Matieli Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Oba spotkania, ze względu na sporą odległość dzielącą Lubin i Baku, rozegrane zostaną w Polsce. Dla Miedziowych to doskonałe wieści.

Podróż z Polski do Azerbejdżanu to ponad 3 tysiące km. To bardzo męczące, szczególnie mając na uwadze kolejne mecze jakie przyszłoby nam rozegrać. Dlatego cieszymy się podwójnie, że dwumecz zostanie rozegrany u nas w Lubinie – mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubu rozgrywająca Zagłębia Małgorzata Trawczyńska.

Lubinianki będą faworytkami rywalizacji, choć przeciwniczek nie mogą lekceważyć – raz już zdarzyło się im bowiem odpaść z zespołem z Azerbejdżanu (z ABU Baku w sezonie 2006/07). Azersu to zresztą drużyna złożona głównie z zawodniczek spoza kraju.

Mają w swoich szeregach pięć Białorusinek, Rosjankę, Ukrainkę i Mołdawiankę, tak że tych rodzimych Azerek jest niewiele – wylicza trener Karkut. W związku z tym zakłada, że rywalki stylem gry przypominać będą zespoły z Rosji i Białorusi. – Spodziewam się takiego grania, jakie prezentuje HC Gomel, z którym mierzyliśmy się latem podczas Memoriału im. Henryka Kruglińskiego: dobra druga linia, rzut z dystansu i współpraca z kołem. Pewnie będzie nas czekało sporo pracy w obronie – dodaje.

Zagłębie do meczu przystąpi tuż po ligowym spotkaniu z Arką Gdynia (33:17). Na starcie nowego sezonu Miedzowe prezentują solidną formę – po trzech spotkaniach są liderkami tabeli PGNiG Superligi. Oprócz zwycięstwa z Arką w dorobku mają triumfy nad KPR Jelenia Góra (39:20) i Pogonią Szczecin (30:26).

Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 17:00, a niedzielny rewanż o godz. 16:00. Zwycięzca zagra w II rundzie z duńskim Herning-Ikast Handbold.

I runda eliminacyjna Pucharu EHF kobiet:

Metraco Zagłębie Lubin – HC Azersu / 15 września, godz. 17:00
HC Azersu – Metraco Zagłębie Lubin / 16 września, godz. 16:00