Strona główna | Seniorki | Kadrowiczki trenują w Szczyrku

Kadrowiczki trenują w Szczyrku

 

Trener kadry narodowej kobiet Leszek Krowicki na 20 września wyznaczył termin zbiórki na zgrupowanie w Szczyrku. Niestety uraz Karoliny Kudłacz-Glocz okazał się poważniejszy i nie zobaczymy jej w silnie obsadzonym turnieju Golden League.

2018.05.22 Szczyrk Pilka reczna Reprezentacja Polski, kadra kobiet Zgrupwanie reprezentcji Polski kobiet w Szczyrku n/z Leszek Krowicki Foto Rafal Rusek / Pressfocus

Foto Rafal Rusek / Pressfocus

Kapitan Biało-czerwonych dalej odczuwa dolegliwości związane z mięśniem dwugłowym uda. Lekarze zalecili jej trzy tygodnie przerwy od zajęć. W tej sytuacji selekcjoner będzie miał do dyspozycji 17 zawodniczek. Nie wyklucza jednak, że z kadry B dokooptowana zostanie inna osoba. W tym samym czasie w Szczyrku trenowały będą również rezerwy naszego narodowego zespołu. Ekipa Sabiny Włodek przygotowuje się do wyjazdowych meczów z Rumunią B.

Trener Krowicki tydzień zaczął od spotkania w biurze ZPRP, gdzie podsumowano miniony sezon bloku żeńskiego. Następnego dnia poprowadził trening w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. A w środę obserwował spotkanie 4. kolejki PGNiG Superligi KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce.

Właśnie z tym drugim zespołem ligowym na wtorek zaplanowany jest sparing kadry A. Wcześniej, bo na sobotę, trenerzy kadr A i B ustalili termin wewnętrznej gry. Ósemka kadrowiczek z zagranicznych klubów do koleżanek dołączy po weekendowych meczach. Po sprawdzianie z drużyną Kobierzyc jeszcze tego samego dnia nasza reprezentacja uda się do Warszawy. Stąd odleci do Danii na turniej Golden League.

– Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy mogli tam zagrać. Zmierzymy się z samą czołówką światową. Francja to przecież mistrz świata, a zespołów Norwegii i Danii nikomu bliżej nie trzeba przedstawiać. Mamy przed sobą kilka celów. Zobaczymy jak wypadniemy w konfrontacji z tak silnymi rywalami. Po dłuższej przerwie od wspólnych zajęć przypomnimy sobie niektóre zagrywki, a i postaramy się wprowadzić nowe – powiedział trener Krowicki.

Program Golden League:
27.09.2018;.18:45   Norwegia – Polska; Viborg
27.09.2018; 21:00   Dania – Francja; Viborg
29.09.2018; 14:00   Francja – Norwegia; Aarhus
29.10.2018; 16:10   Dania – Polska; Aarhus
30.09.2018; 14:45   Francja – Polska, Horsens
30.09.2018; 17:00   Dania– Norwegia; Horsens.