Strona główna | Seniorki B | Kadra B przed meczami z Rumunią

Kadra B przed meczami z Rumunią

 

To było wartościowe zgrupowanie. W sparingach z Rumunią chcemy grać jak najwięcej z kontry i możliwie długo utrzymywać szybkie tempo – ocenia trener kadry B seniorek Sabina Włodek po konsultacji w Szczyrku, a przed meczami z Rumunkami.

2017.03.13 Gdansk Pilka Reczna Trening reprezentacji kobiet Kadra B N/z Sabina Wlodek Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Foto Piotr Matusewicz / PressFocus

Sztab szkoleniowy zaplecza naszego zespołu narodowego w Szczyrku do dyspozycji miał szesnaście zawodniczek. Tyle też pojedzie na sparingi do Bukaresztu. Z powołanych nie przyjechała Klaudia Powaga, u której lekarze podejrzewają złamanie ręki. Z kolei Małgorzata Mączka, co prawda pojawiała się na zgrupowaniu, ale kontuzja palca szybko zakończyła jej pobyt z koleżankami z zespołu firmowanego przez trener Włodek.

Kadra B pod jej wodzą w Szczyrku rozegrała grę kontrolna 3 x 20 min z drużyną PGNiG Superligi, KPR Gminy Kobierzyce. Nasza reprezentacja wygrała 33:23. – 15 bramek dziewczyny zdobyły po kontrach. W meczach z Rumunią chcemy kontynuować szybkie granie. W zespole pojawiało się pięć nowych zawodniczek, które za sobą mają staż w młodzieżówce – uzupełnia opiekun narodowych rezerw.

Nasz zespół w Rumunii rozegra dwa sparingi. 28 września zmierzy się z kadrą B, a dzień później czeka go poważniejsze zadanie – mecz z pierwszą reprezentacją gospodarzy.