Strona główna | Seniorzy | Ostrowiecka marka, za tydzień mecz Polska- Kosowo

Ostrowiecka marka, za tydzień mecz Polska- Kosowo

 

W środę, 24 października, rozegrany zostanie międzypaństwowy mecz Polska-Kosowo, w ramach kwalifikacji EHF EURO 2020 mężczyzn. Będzie to trzeci tegoroczny występ Biało-czerwonych w kraju, ale pierwszy w historii oficjalnych spotkań piłkarzy ręcznych w Ostrowcu Świetokrzyskim. Rywalami Polski w grupie są jeszcze Izrael i Niemcy.


1a

Przygotowaniom do środowego meczu poświęcona była specjalna konferencja prasowa w Urzędzie Miasta, w której uczestniczyli m. in. prezydent Ostrowca, Jarosław Górczyński oraz wiceprezesi ZPRP Henryk Szczepański i Grzegorz Budziosz oraz dyrektor sportowy ZPRP Damian Drobik. Na konferencji obecni tez byli szefowie KSZO, prezes Piotr Dasios oraz wiceprezesi Karol Szewczyk i Łukasz Dybiec.

– Chce podziękować szefom Związku Piłki Ręcznej w Polsce, że Ostrowiec będzie gospodarzem tak ważnego dla polskiej kadry meczu. Klub KSZO w przyszłym roku będzie obchodził 90-lecie. Ostrowiec ma bogate tradycje związane z piłka ręczną, sięgające 1964 roku. Dziesięć lat temu w 2008 roku, dzięki ogromnemu zaangażowaniu dwóch młodych ludzi, Karola Szewczyka i Tomasza Radowieckiego, sekcja piłki ręcznej została reaktywowana. Od tamtej pory mamy drużynę seniorów, która zapisuje się dobrymi głoskami historię tej dyscypliny. Bierze aktualnie udział w rozgrywkach I ligi. Zależy nam budowaniu pozytywnej marki Ostrowca, od sportu po inwestycje gospodarcze. Bardzo zależy nam, aby było to miasto przyjazne do życia, do uprawiania sportu – powiedział prezydent Górczyński.

Gospodarz spotkania przypomniał, że w ostrowieckiej hali przygotowania do ostatniego mundialu zaczynali polscy siatkarze i jak wiadomo zdobyli potem mistrzostwo świata. Wyraził nadzieje, że i dla piłkarzy ręcznych ten obiekt będzie szczęśliwy i że zaczną tu eliminacje, które doprowadzą do awansu.

2

Zadowolenie z faktu że właśnie w Ostrowcu będzie rozgrywany mecz Polska -Kosowo, wyrażali także obaj wiceprezesi Związku Piłki Ręcznej w Polsce. – Cieszę się, że po raz kolejny możemy gościć w Ostrowcu Świętokrzyskim W 2011 roku zorganizowaliśmy wspólnie ogólnopolski finał akcji „PGNiG Dzieciom”. Występowała tutaj także kadra młodzieżowa, ale seniorska reprezentacja zagra w Ostrowcu po raz pierwszy. Przed drużyną trenera Piotra Przybeckiego stoi duże wyzwanie. Spotkanie w Ostrowcu z Kosowem rozpocznie walkę o udział w finałach mistrzostw Europy, a w konsekwencji być może także do igrzysk olimpijskich w Tokio – podkreślił wiceprezes ZPRP, Henryk Szczepański.

W swej wypowiedzi wiceprezes Grzegorz Budziosz przypomniał bardzo dobrą współpracę z władzami Ostrowca i działaczami KSZO, nie tylko przy organizacji najbliższego meczu. Dla miasta i dla klubu KSZO mecz Polska-Kosowo będzie doskonałą promocją.

Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport i na platformie internetowej telewizji publicznej.

Gospodarzem meczu Polska-Kosowo jest Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.