Strona główna | Piłka Plażowa | Wystartował Puchar Mistrzów w piłce ręcznej plażowej

Wystartował Puchar Mistrzów w piłce ręcznej plażowej

 

W pierwszym dniu rozgrywanego we włoskiej Katanii Pucharu Mistrzów – Champions Cup 2018 w piłce ręcznej plażowej polskim drużynom z BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski dopisywało zmienne szczęście.

Fot. facebook.com/bhtgru/

Fot. facebook.com/bhtgru/

Zespół pań odniósł dwa zwycięstwa – przed południem Polki pokonały hiszpański CBMP Ciudad de Malaga 2:0 (13:10, 12:10), a w sesji popołudniowej również 2:0 (12:6, 12:11) zwyciężyły Szwajcarki z Beachqueens.

Piotrkowianki zajmują aktualnie drugie miejsce w grupie. Wyprzedza je bilansem punktów jedna z najbardziej utytułowanych klubowych drużyn Starego Kontynentu – Westsite Amsterdam i to właśnie z Holenderkami w piątek zagrają o zwycięstwo w grupie B.

Dwa czwartkowe zwycięstwa zapewniły już jednak mistrzyniom Polski awans do ćwierćfinałów, które zostaną rozegrane w sobotni poranek.

Mistrzowie Polski rozegrali w pierwszym dniu zmagań zaledwie jeden mecz, przegrywając 0:2 (10:12; 14:16) z niemiecką drużyną BHC Beach&Da Gang Münster.

W piątek panowie rozegrają pozostałe dwa mecze w grupie D. W sesji porannej (g.11:30) spotkają się z Grekami z A.C. CYCLOPES, a po południu, o (g.16:00) zmierzą się z Węgrami z OFKSE-LINMAR.

Mecze z boisk 1 i 2 można śledzić na kanałach www.ehftv.com/us/.

Wszystkie wyniki można będzie śledzić przez www.beachticker.ehf.eu.

W turnieju biorą udział aż 32 drużyny z 17 krajów, co w obu przypadkach jest liczbą rekordową. Europejska Federacja Piłki Ręcznej, wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu imprezą, zdecydowała w tym roku o zwiększeniu liczby uczestników z 12 do 16 drużyn kobiecych i męskich.