Strona główna | Piłka Plażowa | Champions Cup: Polki w ćwierćfinale, Polacy poza ósemką

Champions Cup: Polki w ćwierćfinale, Polacy poza ósemką

 

Zakończyła się faza grupowa Pucharu Mistrzów – Champions Cup w piłce ręcznej plażowej, który trwa we włoskiej Katanii.

Fot. www.recznaplazowa.pl

Fot. www.recznaplazowa.pl / EHF

Żeńska drużyna BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, która już wczesniej zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów, zagrała o prymat w grupie B z utytułowanym zespołem Westsite Amsterdam.

Mecz był niezwykle zacięty, a Holenderkom udało się zwyciężyć dopiero w shoot-outach i to zaledwie jednym punktem – 2:1 (12:15, 15:14, 7:6).

Ćwierćfinały kobiet zaplanowano na sobotni poranek. O godz. 8:45 na boisku nr. 1 zobaczymy nasze zawodniczki walczące o półfinał, a ich przeciwnikiem rywalki z najwyższej półki, obrończynie tytułu, Hiszpanki z C.BM Playa Algeciras. Mecze o miejsca 5-8 zaplanowano na godz. 13:15, a półfinały na 15:30.

W o wiele bardziej skomplikowanej sytuacji znaleźli się po wczorajszym dniu panowie z Piotrkowa. Porażka z BHC Beach & Da Gang Münster oznaczała, że dziś trzeba było wygrać oba pozostałe w grupie D mecze, aby mieć nadzieję na awans do ćwierćfinałów.

Pierwszy mecz z najsłabszym w grupie A.C. Cyclopes zakończył się łatwym zwycięstwem polskiej drużyny 2:0 (21:7; 16:5). Po południu piotrkowianie zmierzyli się z dotychczasowym liderem grupy D, OFKSE-Linmar.

Po niezwykle zaciętym meczu górą byli niestety Węgrzy, zwyciężając 2:1 (15:17; 22:20; 12:10). Ostatecznie Polacy zajęli 3. miejsce w grupie D i zagrają o miejsca 9-16. Jutro o godz. 11:00 na boisku nr. 3 ich pierwszym przeciwnikiem będzie Holenderska drużyna Hiekka Hauskaa. Kolejna runda spotkań o miejsca 9-16 zaplanowana została na godz. 14:00 i 14:45.

Mecze z boisk 1 i 2 można śledzić na kanałach www.ehftv.com/us/.

Wszystkie wyniki można będzie śledzić przez www.beachticker.ehf.eu.

W turnieju biorą udział aż 32 drużyny z 17 krajów, co w obu przypadkach jest liczbą rekordową. Europejska Federacja Piłki Ręcznej, wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu imprezą, zdecydowała w tym roku o zwiększeniu liczby uczestników z 12 do 16 drużyn kobiecych i męskich.