Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Turniej Niepodległości w Kraśniku

Turniej Niepodległości w Kraśniku

 

Już w najbliższy weekend spotkają się w Kraśniku piłkarki ręczne, by na sportowo świętować 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Obchody uświetni Turniej Niepodległości im. Lecha Kczyńskiego, który w dniach 9-11.11.2018 organizuje Kraśnicki Międzyszkolny Klub Sportowy.
Plakat-podgląd-internet

Impreza odbędzie się w dwóch najwyższych kategoriach młodzieżowych: juniorki młodszej i juniorki. W Kraśniku na dwóch halach zagra łącznie 17 zespołów: 10 juniorek młodszych i 7 juniorek.

Oprócz gospodyń w turnieju zagrają drużyny z terenu całej Polski oraz zagranicy. Krajowe kluby będą m.in. reprezentowały: SPR Sośnica Gliwice, MKS Lublin, Korona Handball Kielce, Karpaty Użgorod (Ukraina), SPR Łukovia Łuków, KPR Jelenia Góra, Agrykola Warszawa, Olimpia Końskie, FHT Koszyce (Słowacja).
Juniorki młodsze zagrają w dwóch grupach. Rywalizacja wyłoni zespoły, które zagrają o poszczególne miejsca w turnieju. Juniorki zagrają w systemie każdy z każdym.
Mecze rozpoczną się w piątek o godz. 15 na dwóch halach: SP nr 2 oraz SP nr 5 im. A. Gołasia. Na godz. 19.30 tego dnia zaplanowano otwarcie turnieju.

W sobotę mecze turniejowe trwać będą od godz. 9.00 do 19.00 (także na obu halach, z przerwą na SP nr 5  w godz. 13-15). Na niedzielę zaplanowano mecze finałowe na hali SP nr 2 przy ul. Urzędowskiej 10. O godz. 14.00 odbędzie się dekoracja drużyn i zakończenie turnieju.
Turniej nie mógłby się odbyć gdyby nie finansowe wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Kraśnik.

Patronat nad turniejem objął Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce  Andrzej Kraśnicki oraz Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.