Strona główna | Europejskie Puchary | Puchar EHF: Azoty blisko awansu do fazy grupowej

Puchar EHF: Azoty blisko awansu do fazy grupowej

 

Niezwykle ważne zwycięstwo Azotów Puławy nad islandzkim Selfoss 33:26(16:14)! Puławianie blisko fazy grupowej Pucharu EHF i z siedmioma golami zaliczki przed wyjazdowym starciem rewanżowym.

Fot. Marcin Bulanda / PressFocus (archiwum)

Fot. Marcin Bulanda / PressFocus (archiwum)

Puławianie zaczęli mocno skoncentrowani i systematycznie budowali swoją przewagę – rozpoczęli od prowadzenia 2:0, a na listę strzelców wpisali się Adam Skrabania i Paweł Podsiadło. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Hergeir Grimsson, ale gospodarze szli za ciosem i zdobyli cztery bramki z rzędu (6:1). Goście nie mogli znaleźć sposobu na przebicie się przez agresywną obronę Azotów.

W 9. minucie brązowi medaliści mistrzostw Polski wygrywali 7:2, a po chwili Łukasz Rogulski podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 8:3. Przyjezdni opanowali jednak nerwy, a puławianie zanotowali słabszy okres gry. Niebawem Azoty prowadziły już tylko 11:9, Marko Panić rzucił w poprzeczkę, o czas natychmiast poprosił Bartosz Jurecki.

Po wznowieniu gry Islandczycy błyskawicznie wyprowadzali kolejne kontrataki.Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:14 na korzyść gospodarzy.

Po zmianie stron puławianie wrócili do swojej dobrej gry w defensywie, co przyczyniło się do serii czterech trafień. W 36. minucie było 21:14, a przyjezdni cały czas byli bez bramki w drugiej części meczu.

Islandzkie Selfoss musiało gonić wynik, ale to puławianie przejmowali inicjatywę na parkiecie. Warto odnotować, że w bramce gości mogliśmy oglądać w akcji polskiego golkipera Pawła Kiepulskiego.

Tymczasem gospodarze walczyli o jak największą różnicę bramkową przed rewanżem i po sześćdziesięciu minutach wypracowali siedem goli zaliczki.

Puchar EHF / 3. runda el. / pierwszy mecz:

AZOTY PUŁAWY – SELFOSS 33:26 (16:14)

Puławy: Bogdanow, Koszowy – Kaleb 1, Panić 7, Podsiadło 2, Łyżwa 3, Skrabania 2, Rogulski 3, Grzelak 1, Masłowski 8, Titow 1, Kasprzak, Prce 1, Seroka 3, Jarosiewicz, Gumiński 1.

Selfoss: Olafsson, Kiepulski – Egan 1, Grimsson 2, Halldorsson, Höskuldsson, Ingolfsson 5, Ingvarsson, Jonsson 3, Omarsson, Steinthorsson 4, Sverrisson 8, Thorisson, Thrastarson 3.