20 grudnia 2018

Juniorzy przegrali w Skopje z Macedonią B

W ostatnim występie turnieju juniorów w Skopje, Polska przegrała z Macedonią B 21:22 (10:9). Nasz zespół nie wykorzystał trzech rzutów karnych. Ostateczna klasyfikacja drużyn zostanie ustalona po meczu kończącym rywalizację w imprezie, Węgry – Macedonia A.
Juniorzy

Trudy turnieju dały o sobie znać zawodnikom obu drużyn, gdyż  przez ponad 7 minut nikomu nie udało się uzyskać bramki z gry. Polacy długo prowadzili 1:0 po rzucie karnym autorstwa Filipa Stefaniego. W tej części gry powoli zaczęła zarysowywać się przewaga Biało-czerwonych, którzy prowadzili czteroma trafieniami.

Niedokładne rozgrywanie piłki przez naszą drużynę skutkowało kontrami rywali. Tuż przed przerwą podopieczni Bartka Jaszki grali w podwójnym osłabieniu.

W takim też składzie przystąpili do drugiej połowy. Gra się wyrównała. Słabsza postawa naszej defensywy w 39 min pozwoliła Macedończykom odskoczyć na trzy gole, którzy popisali się efektowną bramką po wrzutce nad pole karne.

W samej końcówce Biało-czerwonym do remisu brakowało jednego trafienia. Była sytuacja, aby wyrównać wynik, ale zabrakło precyzji do zdobycia bramki.

Bilans zespołu Bartłomieja Jaszki, którego był to debiut z tą drużyną, to trzy zwycięstwa – z Czarnogórą 24:16, Serbią 23:22 i Węgrami 24:22 oraz dwie porażki – z Macedonią A 22:25  i Macedonią B 21:22.

POLSKA – MACEDONIA B 21:22 (10:9)
Polska: Wałach, Dekarz, Matlęga – Kowalski, Czaja 1, Skraburski 1, Działakiewicz 5, Kozycz, Wadowski 1,  Pieczonka, Pilitowski, Borowczyk 2, Paterek 2, Jędraszczyk 1, Wojdan, Styrcz 1, Ścisłowicz 3, Stefani 4.