22 grudnia 2018

Lekcja węgierskiego nad Balatonem

W ostatnim meczu Turnieju 4 Narodów juniorów młodszych Węgry pokonały Polską 49:28 (23:11). Imprezę w Balatonboglar z kompletem zwycięstw wygrała drużyna gospodarzy.
48395982_2062542777136139_1399503368140881920_n

Pierwszy wyrównany kwadrans spotkania nie zapowiadał bardzo wysokiej porażki Biało-czerwonych. W tym okresie młodzi Węgrzy pokazali, że już dożo nauczyli się ze sztuki handballowej. Popisali się nawet widowiskową akcję zakończoną golem – po wrzutce nad pole karne. Nasz zespół w tym okresie dotrzymywał kroku rywalom. Gra drużyny Mariusza Jurasika mogła się podobać.

48378132_1819232908188365_5575442019263709184_n

Niestety w miarę upływu czasu nasi juniorzy młodsi zaczęli seryjnie popełniać błędy w ataku pozycyjnym. Gospodarze turnieju skwapliwie korzystali z takich prezentów, stale powiększając przewagę. Po zdobyciu siedmiu goli z rzędu prowadzili 20:10 i nie zamierzali zwalniać tempa. Węgrzy poprzednim rywalom w turnieju (Rumunom i Austriakom) do przerwy zaaplikowali po 15 bramek. Po skutecznej kontrze ich przewaga w pierwszej połowie urosła do stanu 23:11.

HUN-POL_

O występie Biało-czerwonych w drugiej części gry trudno napisać coś pozytywnego. Owszem była ambicja, ale wyszkolenie techniczne Węgrów robiło bardzo dużą różnicę. Na wyróżnienie zasłużył Jakub Powarzyński, który rzutami z drugiej linii często  zaskakiwał obronę rywala.