4 stycznia 2019

Kadra juniorów trenuje w Lubinie

Reprezentacja Polski juniorów rocznika 2000 trenuje w Lubinie, pod okiem nowego szkoleniowca, byłego znakomitego kadrowicza, a obecnie grającego trenera Zagłębia. Konsultacja potrwa do 8 stycznia, podczas zgrupowania juniorzy rozegrają trzy nieoficjalne mecze sparingowe.

Fot. Łukasz Lemanik (MKS Zagłębie Lubin)

Fot. Łukasz Lemanik (MKS Zagłębie Lubin)

Lubin na miejsce przygotowań reprezentacji nie został wybrany przypadkowo –  Wszystko jest na miejscu i tak naprawdę nie potrzeba nic więcej. To bardzo dobre miejsce do przygotowań nie tylko kadr narodowych, ale i drużyn klubowych – mówi Bartłomiej Jaszka.

Na liście powołanych graczy znalazła się większość zawodników zapraszanych wczesniej na zgrupowania kadry juniorów, są też nowe twarze, w tym m.in. dwaj gracze Zagłębia Lubin Bartłomiej Bartosik i Andrzej Duszyński.

Mamy drugie zgrupowanie i jest kilku nowych zawodników, którzy będą mieli okazję pokazania się i zaprezentowania z dobrej strony, żeby na kolejne konsultacje również być powoływanym – mówi szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Bartłomiej Jaszka selekcjonerem kadry narodowej juniorów został na początku grudnia. W jego debiutanckim turnieju kadra zajęła trzecie miejsce podczas turnieju w Macedonii, przegrała z reprezentacjami A i B gospodarzy, wygrała z Czarnogórcami, Serbami i Węgrami.

Rywale byli wymagający. Dla nas jako sztabu szkoleniowego to granie było ważne i pokazało co jeszcze musimy poprawić i na co zwracać uwagę – mówi Bartłomiej Jaszka.

Na zgrupowaniu w Lubinie kadra Polski pozostanie do 8 stycznia. W tym czasie Biało-Czerwonych czekają trzy nieoficjalne mecze sparingowe. W sobotę reprezentacja zmierzy się ze Stalą Gorzów Wielkopolski, w niedzielę z Astromalem Leszno, a w poniedziałek z superligowym Chrobrym Głogów.

juniorzy_jaszka (lubin) (1)

Skład kadry juniorów na zgrupowanie w Lubinie:

Bramkarze: Miłosz Wałach (PGE VIVE Kielce), Wojciech Borucki (Azoty Puławy), Bartłomiej Bartosik (Zagłębie Lubin), Dawid Dekarz (MSPR Siódemka Legnica).

Skrzydłowi: Michał Scisłowicz (Euco-UKS Dziewiątka Legnica – SMS Gdańsk), Dawid Szcześniak (Wybrzeże Gdańsk), Piotr Ruszkowski, Bartosz Smoliński (obaj Jurand Ciechanów), Sylwester Lisicki (Mazur Sierpc).

Rozgrywający: Szymon Działakiewicz (Euco-UKS Dziewiątka Legnica – SMS Gdańsk), Dariusz Skraburski (Gwardia Opole), Konrad Pilitowski (UKS Nike Ciechanów – SMS Gdańsk), Jakub Dzieciątkowski, Patryk Pieczonka (obaj Wybrzeże Gdańsk), Mikołaj Borowczyk (HV Red-Rag Tachos Waalwijk, Holandia), Mateusz Mazurek (Warszawianka), Filip Stachowiak (UKS Lider Swarzędz), Krzysztof Młodziejewski (Wisła Płock).

Obrotowi: Jakub Adamski (Śląsk Wrocław – SMS ZPRP Gdańsk), Jakub Zemełka (Wybrzeże Gdańsk), Andrzej Duszyński (Zagłębie Lubin).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest