2 marca 2019

Challenge Cup: Pogoń krok od półfinału. Boden pokonane

Piłkarki ręczne SPR Pogoni Szczecin są na dobrej drodze do awansu do półfinału rozgrywek Challenge Cup. W sobotę 2 marca w pierwszym meczu ćwierćfinału zmagań zespół Nevena Hrupca pokonał szwedzkie Boden Handboll IF 28:22 (14:13). Rewanż w niedzielę.

2018.08.18 Lubin Pilka Reczna Memorial im. Henryka Kruglinskiego Pogon Szczecin - Iuventa Michalowce N/z Joanna Woloszyk Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Pogoń oba mecze ze Szwedkami zdecydowała się rozegrać na wyjeździe. Choć atut własnego boiska był w sobotę po stronie rywalek, to szczecinianki niemal przez całe zawody były stroną przeważającą.

Finalistki PGNiG Pucharu Polski przeciętnie wypadły tylko na starcie spotkania, gdy Boden wyszło na prowadzenie 5:2. Niewiele później Pogoń odzyskała jednak inicjatywę i już wkrótce wygrywała 9:7, a w 25. minucie odskoczyła na 14:10. Szwedki tuż przed przerwą zmniejszyły co prawda straty do jednej bramki (14:13), ale po zmianie stron Pogoń dominowała. W 48. minucie było już 21:16.

Świetny mecz w barwach szczecińskiej drużyny rozegrały Oktawia Płomińska (osiem goli), Agata Cebula, Ivana Dezić (po pięć) i Jelena Agbaba (trzy trafienia), które do spółki zdobyły tyle bramek, co… cały zespół Boden.

Niedzielny rewanż zaplanowany jest na godz. 15:00.