22 marca 2019

Biało-Czerwone ograły wyspiarki

W swym pierwszym występie w ramach Baltic Handball Cup 2019 reprezentantki Polski pokonały w Gdańsku Islandię 21:19 (11:11). Kolejnymi rywalkami Biało-Czerwonych będą w sobotę Słowaczki.

Pierwsza połowa starcia z Islandią miała wyrównany przebieg, obu drużynom nie można odmówić woli walki, ale kibice zgromadzeni w hali AWFiS zobaczyli po obu stronach parkietu więcej niedokładnych zagrań niż koronkowych akcji.

Polska - Islandia

Warto odnotować aż cztery debiuty w polskim zespole – po raz pierwszy w seniorskiej reprezentacji wystąpiły Mariola Wiertelak, Małgorzata Buklarewicz, Aleksandra Stokłosa i Adrianna Nowicka. Zgodnie z zapowiedziami selekcjoner Leszek Krowicki dał szansę kolejnym nowym zawodniczkom, które mogłyby pomóc drużynie narodowej na przełomie maja i czerwca, podczas dwumeczu z Serbią o awans do Mistrzostw Świata Japonia 2019.

Do przerwy Polki remisowały z przyjezdnymi po 11, a na początku drugiej odsłony obraz gry nie uległ drastycznej zmianie. Wreszcie na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem trafienie Katarzyny Janiszewskiej przyniosło Biało-Czerwonym dwubramkowe prowadzenie (15:13).

Niestety nasza drużyna nie poszła za ciosem i nie powiększyła przewagi, a po upływie dziesięciu minut Islandki ponownie doprowadziły do wyrównania (15:15). W ostatnim kwadransie tempo spotkania nie było zbyt intensywne, ale na szczęście minimalnie skuteczniejsze okazały się Polki. Decydujące bramki były dziełem Janiszewskiej i Wiertelak, ostatecznie Polska pokonała Islandię 21:19.

Najlepszą zawodniczką w polskich szeregach uznana została Monika Kobylińska.