25 kwietnia 2019

Mistrzostwa Polski Masters 2019 – Kalisz zaprasza!

Kolejne wielkie sportowe wydarzenie w Kaliszu! Już 7 czerwca w mieście gdzie narodziła się polska piłka ręczna wystartuje kolejna edycja Mistrzostw Polski Masters! Do Kalisza ponownie przyjadą setki zawodników z całego kraju, aby przez dwa dni rywalizować m.in. na parkiecie hali Arena!

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA MISTRZOSTW POLSKI MASTERS 2019:

http://mpmasters2019.pl/

Organizatorzy MP Masters 2019 - od lewej: Jarosław Łuczak (Prezes Zarządu KPR Szczypiorno Kalisz), Stanisław Kubiak (KPR Szczypiorno), Jakub Kubisiak (KPR Szczypiorno)

Organizatorzy MP Masters 2019 – od lewej: Jarosław Łuczak (Prezes Zarządu KPR Szczypiorno Kalisz), Stanisław Kubiak (KPR Szczypiorno), Jakub Kubisiak (KPR Szczypiorno)

W ub.r. w ramach MP Masters w Kaliszu zagrały 42 drużyny na 4 halach sportowych. Statystyki związane z turniejem robią wrażenie: Wręczono 12 pucharów 190 medali i 30 statuetek z podziękowaniami dla drużyn, rozdano też około 1000 koszulek promujących turniej. Imponująca była liczba zawodników: 575 osób oraz składy drużyn dziecięcych. Rozegrano ponad sto meczów.

Już w tym roku, w dniach 7-9 czerwca turniej ponownie zostanie rozegrany w Kaliszu!

Do Areny przyjedzie 49 drużyn z całej Polski, tj. około 800 zawodników. Mecze rozgrywane będą przez 3 dni na 5 halach sportowych. Jest to największy turniej w Polsce, a być może w Europie,sponsorem strategicznym zostało PGNiG – mówił Jarosław Łuczak Prezes Zarządu KPR Szczypiorno Kalisz.

Przyjadą drużyny z Warszawy, Krakowa, Elbląga czy Opola. – Turniej ten gromadzi wszystkich sympatyków piłki ręcznej z całej Polski. My, byli zawodnicy, obecnie spotykamy się jako weterani, którzy mają już po 40 i 50 lat i więcej. Będzie zorganizowana kursokonferencja w Hotelu Kristoff, gdzie spotka się ponad 900 osób – mówił Stanisław Kubiak ze Stowarzyszenia KPR Szczypiorno. – Od lat bawimy się w piłkę ręczną od kiedy przestaliśmy grać w klubach. W tej chwili jest to nie lada wysiłek, ale mimo kontuzji o bólu, jeszcze ciągnie nas na parkiet, chcemy grać i spotykać się.

Oficjalne otwarcie turnieju nastąpi w piątek, 7 czerwca na Głównym Rynku. Zainauguruje go przemarsz ulicami Kalisza w kierunku teatru, dla uczczenia poległych w Powstaniu Wielkopolskim, w setną rocznicę tych ważnych wydarzeń.

I tym razem nie zabraknie atrakcji dla kibiców, również tych najmłodszych!

logo MP Masters Kalisz 2019

Atrakcją będzie na pewno jarmark, na którym swoje stoiska zaprezentują sponsorzy wydarzenia. Kolejną atrakcją będzie muzeum szczypiorniaka w Arenie. Eksponaty związane z historią szczypiorniaka dostarczy Edward Prus ze Stowarzyszeniem Szczypiorniak – mówił Jarosław Łuczak.

Młodzi kibice wezmą udział w konkursach, podczas których będzie można zdobyć karnety na rozgrywki PGNIG Superligi, karnety do Aquaparku czy koszulki okolicznościowe. Najmłodszych sportowców zobaczymy również na parkiecie. Zespoły z Gołuchowa, Ostrowa Wlkp, Kalisz oraz Nowych Skalmierzyc zmierzą się w turnieju młodzieżowym 9 czerwca.

Nie bez powodu turniej ten jest rozgrywany właśnie w Kaliszu – stolicy szczypiorniaka. – Naszym celem jest to aby cała Polska dowiedziała się o tym i utrwaliła sobie, że tu narodził się szczypiorniak – mówił Jarosław Łuczak.

MP Masters 2019 mają również wydźwięk charytatywny. Odbędzie się licytacja koszulek zawodników i piłek, z których środki zostaną przeznaczone na leczenie Piotra Żakowicza i Kariny Zachary. – Koszulka z numerem 1 i 300 trafią na licytacje. Osoby, które wspieramy do Piotr Żakowicz i Karina Zachara – mówił Jakub Kubisiak.

Tak było w 2018 roku:

www.calisia.pl/articles/wielki-final-mistrzostw-polski-masters-w-kaliszu-relacja-z-hali-arena-wideo-duzo-zdjec-wyniki

www.calisia.pl/articles/najwiekszy-turniej-pilki-recznej-w-kaliszu-za-nami-masters-to-wielki-sukces

*

tekst i foto: Błażej Krawczyk/Calisia.pl

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest