1 czerwca 2019

LM: Vardar w finale po niezwykłym pościgu!

Fot. Paweł Andrachiewicz / PressFocus

Vardar Skopje po fantastycznej pogoni zagra w finale Ligi Mistrzów! W półfinale Macedończycy w kwadrans odrobili siedem bramek straty i pokonali faworytów z Barcelony 29:27. W niedzielę Vardar zagra o tytuł z Telekomem Veszprem, a Barca Lassa zmierzy się z PGE Vive Kielce w meczu o trzecie miejsce w turnieju Final 4.

– Faworyt turnieju jest tylko jeden: Barcelona – zgodnie powtarzali wszyscy przed rozpoczęciem półfinałów. Ale faworyci w Kolonii raczej nie wygrywają – dodawali po chwili z uśmiechem. Właśnie na to liczyli skopijczycy, półfinałowi rywale Barcy.

W starciu z Vardarem Hiszpanie starali się robić wszystko, by tym razem to faworyci byli górą. To oni zdobyli pierwszą bramkę i wydawało się, że prowadzenia nie wypuszczą już do końca spotkania, bowiem w apogeum ich przewaga sięgnęła siedmiu bramek (16:9 do przerwy i 22:15 w 45. minucie). Taki stan rzeczy utrzymywał się do samej końcówki, Vardar wrócił do gry dopiero 180 sekund przed końcem! Skopijczycy najpierw doprowadzili do remisu (26:26), a następnie pokonali zdezorientowanych i bezradnych Katalończyków.

Finalny wynik spotkania to 29 do 27 dla Vardaru, a najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Dainis Kristopans (10 bramek). W barwach Barcelony najczęściej trafiał Aleix Gomez (9).

Fragmentami na parkiecie pojawiał się Kamil Syprzak, głównie desygnowany do gry w ataku. Podjął jedną próbę i zamienił ją na bramkę.

Tym samym to Barcelona będzie niedzielnym rywalem PGE Vive Kielce w meczu o brąz, w finale zaś Vardar zmierzy się z Telekomem Veszprem.

Liga Mistrzów / Final Four / 2. półfinał:

BARCA LASSA – VARDAR SKOPJE 27:29 (16:9)

BARCA: Perez de Vargas, Moeller – Tomas 2, Entrerrios 2, Sorhaindo, Andersson, Arino 3, Gomez 9, Syprzak 1, Petrus 2, Dolenec, Mem 3, Duarte 2, Ilić 1, Palmarsson 1, Fabregas 1

VARDAR: Milosavlijev – Stoiłow 1, Kristopans 10, Moraes Ferreira 4, Dissinger 2, Karacić 5, Skube 1, Cupić 3, Dibirow 2, Sziszkarjew 1.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest