16 czerwca 2019

Młodzieżówka na remis z mistrzyniami świata

Remisem z Rosją (26:26) kończą Polki udział w międzypaństwowym turnieju reprezentacji młodzieżowych kobiet w Żorach. Ze zwycięstwem i dwoma remisami na swoim koncie Biało-Czerwone zostały sklasyfikowane na drugiej pozycji w imprezie.

Triumfatorkami zostały Rosjanki, które w sierpniu ubiegłego roku wywalczyły w Kielcach tytuł mistrzyń świata w tej kategorii wiekowej.

Niedziela decydującym dniem turnieju w Żorach. Po piątkowej wygranej nad Islandią (24:27) oraz sobotnim remisie ze Słowacją (20:20), Polki o triumf w imprezie zmierzyć miały się z Rosjankami, pogromczyniami obu wcześniej wspomnianych ekip.

Zanim jednak doszło do tego starcia Islandki pokonały Słowaczki 28:26, choć do przerwy prowadziły nasze południowe sąsiadki (13:12).

Przed reprezentacją Polski stało trudne zadanie: Rosjanki to w tej kategorii wiekowej w większości mistrzynie świata z ubiegłorocznego czempionatu w Kielcach. Początkowo mecz był bardzo wyrównany (3:3, 7. min.). W ciągu 180 sekund Biało-Czerwone zdobyły jednak kolejne cztery bramki (7:3) i przewagę utrzymały aż do przerwy (14:10). W drugiej części spotkania rywalki postawiły znacznie trudniejsze warunki. Polki dotrzymały jednak kroku Rosjankom i mecz zakończył się remisem (26:26).

Dzięki temu wynikowi Rosjanki zapewniły sobie zwycięstwo w turnieju. Polki zajęły drugie miejsce, a podium uzupełniła Islandia.

Wyniki 3. dnia:

POLSKA – ROSJA 26:26 (14:10)

POLSKA: Wdowiak, Zimny, Zima – Cygan, Stanisławczyk 3, Sobecka, Więckowska 4, Stapurewicz 4, Zagrajek, Haric, Dworniczuk 1, Borowska 2, Kokolus, Stefaniak 2, Weber 6, Pietras, Kowalik 4, Witkowska.

SŁOWACJA – ISLANDIA 26:28 (13:12)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Rosja – 5 pkt.

2. POLSKA – 4 pkt.

3. Islandia – 2 pkt.

4. Słowacja – 1 pkt

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest