13 lipca 2019

ME U-19: zwycięstwo na początek

Reprezentantki Polski udanie rozpoczęły mistrzostwa Europy dywizji B do lat 19 w Warnie. Biało-Czerwone w inauguracyjnym spotkaniu turnieju przeciwko Izraelowi długo musiały gonić wynik, do przerwy przegrywały aż 11:16, by ostatecznie zwyciężyć jednak 33:29.

Polki w Bułgarii rywalizują w grupie B2, wraz z Ukrainą, Finlandią, Bośnią i Hercegowiną oraz Izraelem. Inauguracyjny mecz przypadł właśnie na starcie z tymi ostatnimi. Awans do dalszej fazy turnieju wywalczą po dwie najlepsze ekipy z grupy.

Z początku mecz z Izraelem był bardzo wyrównany (7:7, 12. min.). Druga połowa pierwszej partii należała już jednak tylko i wyłącznie do rywalek, efektem czego do przerwy wyrobiły sobie aż pięciobramkową przewagę (16:11).

Na odrobienie strat po zmianie stron podopieczne Agnieszki Truszyńskiej potrzebowały dokładnie kwadrans (22:22). Polki jednak nie poprzestały na dogonieniu rywalek, ale siłą rozpędu szybko pozostawiły je w tyle, finalnie zwyciężając z zaliczką czterech trafień.

Mianem MVP spotkania w polskim zespole została wybrana najskuteczniejsza zawodniczka wśród Biało-Czerwonych – Julia Pietras.

Polska – Izrael 33:29 (11:16)

POLSKA: Wdowiak, Zima, Zimny – Pietras 8, Haric 6, Kowalik 5, Więckowska 5, Sobecka 4, Stanisławczyk 3, Stapurewicz 1, Stefaniak 1, Borowska, Cygan, Kokolus, Weber, Witkowska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest