18 lipca 2019

ME U-19: Biało-Czerwone w półfinale!

Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 19 dywizji B pokonały Finlandię 27:15 (18:9), czym zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli oraz awans do półfinału.

Zwycięstwo nad Skandynawkami nie było zagrożone choćby na moment. Polki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, po kwadransie gry Biało-Czerwone liderowały już z o wiele większą przewagą (12:4), do przerwy jeszcze ją powiększając (18:9).

Finki nie były w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym Polkom, które “odjeżdżały” z każdą minutą. W apogeum ich zaliczka wyniosła aż 15 trafień (27:12, 56. min.). W ostatnich sekundach Finki zdołały jednak urwać z przewagi naszych reprezentantek trzy “oczka”.

Zwycięstwo zapewniło Biało-Czerwonym nie tylko awans z grupy, ale także pierwsze miejsce w tabeli, co w teorii oznacza słabszego rywala w półfinale. W sobotnim starciu o finał Polki zmierzą się z przegranym z pary Serbia – Bułgaria.

MVP spotkania została wybrana Barbara Zima.

Polska – Finlandia 27:15 (18:9)

POLSKA: Wdowiak, Zima, Zimny – Pietras, Haric 2, Kowalik 2, Więckowska 6, Sobecka 5, Stanisławczyk 6, Stapurewicz, Stefaniak, Borowska, Cygan 3, Kokolus 1, Weber 2, Witkowska.