21 lipca 2019

ME U-19: Polki zagrają o złoto!

W półfinale Mistrzostw Europy kobiet do lat 19 dywizji B w Bułgarii oraz na Litwie Polki pokonały gospodynie – Bułgarki – 36:30 i w niedzielę zagrają w wielkim finale turnieju.

Dzięki trzem zwycięstwom i jednym remisie w fazie grupowej, Polki zakończyły zmagania na pierwszym miejscu w tabeli, a ich półfinałowym rywalem miała być druga ekipa sąsiedniej grupy – Bułgaria.

Biało-Czerwone w sobotnim starciu liderowały przez niemal całą pierwszą połowę. Prowadzenie oddały raz, tylko na kilka minut, kiedy rywalki zbudowały przewagę dwóch trafień (8:10, 13. min.). Pięć minut później na czele były już podopieczne Agnieszki Truszyńskiej (13:11, 18. min.). Do przerwy do swojej przewagi Polki dorzuciły jeszcze jedno trafienie (22:19).

Zaraz po zmianie stron polska kadra osiągnęła jak dotąd najwyższe, bo już czterobramkowe prowadzenie (24:20, 33 min.). Bułgarki nie odpuszczały, kwadrans przed końcem niemal udało im się dogonić Biało-Czerwone (27:28). Ostatnie fragmenty znów należały jednak do Polek, które najpierw odbudowały przewagę, a następnie jeszcze powiększyły ją. Ostatecznie wygrały 36:30.

MVP spotkania po polskiej stronie została wybrana Katarzyna Cygan.

Finałowym rywalem młodych Polek będą Serbki, które zwyciężyły nad Ukrainą (22:18). Mecz w niedzielę.

Polska – Bułgaria 36:30 (22:19)

POLSKA: Wdowiak, Zima, Zimny – Pietras 5, Haric 8, Kowalik 3, Więckowska 6, Sobecka 5, Stanisławczyk 4, Stapurewicz, Stefaniak, Borowska, Cygan 4, Kokolus, Weber 1, Witkowska.