23 lipca 2019

Nowy numer magazynu Handball Polska | nr 140

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNYM KONKURSIE.
Tym razem do wygrania są trzy zestawy przekazane przez Komisję ds. Piłki Ręcznej Plażowej ZPRP: worek z logotypem, smycz, pin i spinner.

CZASOPISMO JEST DYSTRYBUOWANE W PUNKTACH EMPIK.
MOŻNA JE RÓWNIEŻ NABYĆ W SIEDZIBIE ZWIĄZKU. ZACHĘCAMY DO ZAKUPU PRENUMERATY.

W najnowszym wydaniu wywiad przeprowadziliśmy z redaktorem naczelnym tvp sport, markiem szkolnikowskim. Powód jest oczywisty. Klubowe rozgrywki mężczyzn, czyli PGNiG superliga, wracają do telewizji publicznej i to na cztery lata.

W magazynie przypomnieliśmy też awans męskiej reprezentacji polski. Biało-czerwoni poznali już rywali z euro 2020. Z przeciwniami na „s”, czyli Szwecją, Słowenią i Szwajcarią zagrają w Goeteborgu. Niestety radości z kwalifikacji do mundialu w Japonii nie doświadczyły nasze panie. Oby rozbrat z wielką piłką ręczną w ich przypadku był jak najkrótszy.

Niezbadane są wyroki Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Wicemistrzynie Niemiec, Danii czy Norwegii nie zostały nawet dopuszczone do udziału w turnieju kwalifikacyjnym Champions League, Polscy kibice mogą mieć za to powody do zadowolenia. Wfazie grupowej tych elitarnych rozgrywek zobaczymy MKS Perłę Lublin!

Stare Jabłonki zapisały się w historii beach handballu. Za nami największe w historii mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej. Udział wzięło w nich aż 69 zespołów w czterech kategoriach, gdyż oprócz seniorskich na piasku batalie toczyły ekipy juniorskie. Rywalizacja trwała blisko dwa tygodnie. Nasze zespoły narodowe nie zdobyły co prawda medalu, ale po raz kolejny Polska pokazała, że organizacja jest naszą silną stroną.

W piłce ręcznej Damian Kostrzewa wyróżniał się skutecznością, szybkością i dynamiką. Rzucał dużo goli, co nie uszło uwadzekolejnych selekcjonerów reprezentacji. Na boisku z nikim nieszukał zwady, dlatego dla wielu jego debiut w MieszanychSztukach Walki jest dużym zaskoczeniem.

Na koniec chcielibyśmy oddać hołd wspaniałej postaci, trenerowi o ogromnej wiedzy, komentatorowi telewizyjnemu, naszemu redakcyjnemu koledze. Nie usłyszymy już charakterystycznej chrypki Wojciecha Nowińskiego. Odszedł zdecydowanie za wcześnie. W tym numerze publikujemy jego ostatni artykuł, który napisał dla „Handball Polska”.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest