11 sierpnia 2019

Biało-czerwone na najniższym stopniu podium ME dywizji B

Biało-czerwone trzecią ekipą mistrzostw Europy kobiet do lat 17 dywizji B, które rozgrywane były we Włoszech. W meczu o brąz Polki pewnie pokonały gospodynie 28:16, wysoko prowadząc przez całe spotkanie. Julia Niewiadomska została MVP turnieju.

Po sobotniej porażce z Islandkami, Polki ostatniego dnia turnieju mierzyły się z Włoszkami, które dzień wcześniej uległy z kolei Czeszkom. Stawką spotkania były brązowe medale imprezy. Dla Biało-czerwonych był to również rewanż za porażkę 27:30 w trakcie fazy grupowej.

Niedzielny mecz za nic nie przypominał pierwszej, emocjonującej gry pomiędzy obiema ekipami. Mecz o brąz nie miał zbyt ciekawej historii: Polki szybko zyskały prowadzenie (4:1, 5. min.), które konsekwentnie podwyższały (12:6, 20. min.), a w apogeum sięgnęło ono aż czternastu bramek (27:13, 50. min.). Ostateczny rezultat to 26:13 dla naszych reprezentantek.

Julia Niewiadomska została MVP turnieju

Tytułem MVP spotkania po raz kolejny została nagrodzona Julia Niewiadomska. Zawodniczka ta była również najskuteczniejszą spośród podopiecznych trenera Adriana Struzika (5 bramek).

– Brawa należą się całej drużynie. Zagraliśmy bardzo skoncentrowani i z pełnym zaangażowaniem od pierwszych minut spotkania – ocenił grę podopiecznych w meczu z Włoszkami trener Adrian Struzik.

Julia Niewiadomska została MVP turnieju, a Oliwię Domagalską wybrano do drużyny All-Star jako najlepszą prawą rozgrywającą.

Reprezentacja Polski zmagania we Włoszech zakończyła więc na 3. lokacie, z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek.

Drużyna All Star z Oliwią Domagalską

POLSKA – WŁOCHY 28:16 (17:7)
Polska: Hypka, Suliga – Kopańska 3, Pankowska 3, Jureńczyk 3, Głębocka 2, Kozioł, Świerżewska 2, Tarczyluk 3, Pastuszka 2, Domagalska 2, Niewiadomska 5, Barska 1, Szczukocka, Lemiech, Grobelna 2.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest