Strona główna | Juniorki | Biało-czerwone na najniższym stopniu podium ME dywizji B

Biało-czerwone na najniższym stopniu podium ME dywizji B

 

Biało-czerwone trzecią ekipą mistrzostw Europy kobiet do lat 17 dywizji B, które rozgrywane były we Włoszech. W meczu o brąz Polki pewnie pokonały gospodynie 28:16, wysoko prowadząc przez całe spotkanie. Julia Niewiadomska została MVP turnieju.

Po sobotniej porażce z Islandkami, Polki ostatniego dnia turnieju mierzyły się z Włoszkami, które dzień wcześniej uległy z kolei Czeszkom. Stawką spotkania były brązowe medale imprezy. Dla Biało-czerwonych był to również rewanż za porażkę 27:30 w trakcie fazy grupowej.

Niedzielny mecz za nic nie przypominał pierwszej, emocjonującej gry pomiędzy obiema ekipami. Mecz o brąz nie miał zbyt ciekawej historii: Polki szybko zyskały prowadzenie (4:1, 5. min.), które konsekwentnie podwyższały (12:6, 20. min.), a w apogeum sięgnęło ono aż czternastu bramek (27:13, 50. min.). Ostateczny rezultat to 26:13 dla naszych reprezentantek.

Julia Niewiadomska została MVP turnieju

Tytułem MVP spotkania po raz kolejny została nagrodzona Julia Niewiadomska. Zawodniczka ta była również najskuteczniejszą spośród podopiecznych trenera Adriana Struzika (5 bramek).

– Brawa należą się całej drużynie. Zagraliśmy bardzo skoncentrowani i z pełnym zaangażowaniem od pierwszych minut spotkania – ocenił grę podopiecznych w meczu z Włoszkami trener Adrian Struzik.

Julia Niewiadomska została MVP turnieju, a Oliwię Domagalską wybrano do drużyny All-Star jako najlepszą prawą rozgrywającą.

Reprezentacja Polski zmagania we Włoszech zakończyła więc na 3. lokacie, z bilansem czterech zwycięstw i dwóch porażek.

Drużyna All Star z Oliwią Domagalską

POLSKA – WŁOCHY 28:16 (17:7)
Polska: Hypka, Suliga – Kopańska 3, Pankowska 3, Jureńczyk 3, Głębocka 2, Kozioł, Świerżewska 2, Tarczyluk 3, Pastuszka 2, Domagalska 2, Niewiadomska 5, Barska 1, Szczukocka, Lemiech, Grobelna 2.