Strona główna | Europejskie Puchary | LM: Perła walczyła, ale… tylko do przerwy

LM: Perła walczyła, ale… tylko do przerwy

MKS Perła Lublin w 2. kolejce DELO EHF Champions League uległa na własnym parkiecie mistrzyniom Danii, Team Esbjerg 22:28 (15:12). To druga porażka mistrzyń Polski w rozgrywkach.

Dla lublinianek był to pierwszy występ w tych elitarnych rozgrywkach przed własną publicznością od sezonu 2015/2016. Na parkiecie Hali Globus zmierzyły się zespoły, które w pierwszej kolejce okazały się słabsze od rywali. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Wśród lublinianek wyróżniała się od początku Valentina Blażević, zdobywając dwie bramki po indywidualnych akcjach i dobrze rozdzielając piłkę koleżankom. Dobre wsparcie drużyny zaliczyła Dagmara Nocuń, zdobywając do przerwy trzy bramki, trudnymi rzutami ze skrzydła. Na uznanie w tej fazie meczu zasługuje również gra Kingi Achruk, po której bramce w 30 minucie MKS schodził na przerwę z trzybramkową zaliczką. Należy dodać, że przez całą pierwsza połowę doskonale w bramce spisywała się Gabi Besen, raz po raz popisując się udanymi interwencjami.

Niestety po przerwie do głosu zaczęły dochodzić Dunki. Dało o sobie znać większe doświadczenie i szerszy skład Esbjerga. Dodatkowo kontuzji doznała Karolina Kochaniak. W ciągu trzynastu minut drugiej połowy Dunki nie tylko wyrównały stan meczu, ale wyszły na trzybramkowe prowadzenie, które powiększyły do końca meczu. W bramce świetnie broniła Rikke Poulsen. Wśród przyjezdnych dużą skutecznością wyróżniały się Line Joergrnsen, Vilde Ingstad a przede wszystkim Estevana Polman, która w ostatniej akcji meczu ustaliła końcowy wynik na 28:22.

MKS zasłużył na brawa za odważna i waleczna postawę, szczególnie w pierwszej połowie. Niestety kontuzje i słabsza skuteczność w drugiej odsłonie zaważyła na końcowym rezultacie.