19 października 2019

LM: Porażka Perły w Bukareszcie

MKS Perła Lublin przegrała z CSM Bukareszt 19:35 (10:16). Faworytki, grające na własnym parkiecie, nie dały rywalkom złudzeń, odnosząc pewne zwycięstwo.

Lublinianki do meczu przystępowały z dwiema porażkami na koncie. Najpierw w Rostowie poległy 21:31, potem w Hali Globus lepsze okazały się zawodniczki Esbjerg (22:28). Trzecim rywalem Polek był CSM Bukareszt.

Obie ekipy przed meczem zostały przetrzebione kontuzjami. Perła musiała sobie radzić bez kontuzjowanych Małgorzaty Stasiak, Aleksandry Rosiak i Karoliny Kochaniak, a gospodynie nie mogły skorzystać z usług Nory Mork, Cristiny Neagu, Andrei Lekić czy Carmen Martin.

Mimo osłabień ekipa z Bukaresztu radziła sobie znakomicie. “Na kontakcie” mecz toczył się tylko do dziesiątej minuty (6:4). Potem gospodynie wrzuciły wyższy bieg i do przerwy wygrywały już sześcioma bramkami (16:10). Po kwadransie drugiej partii natomiast podwoiły swoje prowadzenie (25:13), by ostatecznie wygrać 35:19.

Po rumuńskiej stronie najskuteczniejsza była Crinta Pintea (6 bramek), wśród lublinianek – Valentina Blażević (4 trafienia).