24 października 2019

Remis na początek

W meczu otwarcia Turnieju 4 Narodów w argentyńskim San Juan reprezentacja Polski zremisowała z drugą kadrą Hiszpanii 24:24 (12:11).

Pierwsza połowa spotkania miała wyrównany przebieg. Nikt nie forsował zbytnio tempa, tym bardziej, że zawodnicy obu ekip mieli za sobą wielogodzinną podróż przez ocean.

Na słowa uznania zasłużył z pewnością Mateusz Kornecki, który raz po raz zatrzymywał ataki Hiszpanów. Po drugiej stronie boiska punktowali Kamil Syprzak i Michał Szyba i to Biało-Czerwoni dyktowali przebieg wydarzeń na parkiecie w San Juan.

Ogromny powód do zmartwień to kolejna kontuzja Pawła Gendy, który jeszcze przed przerwą musiał opuścić parkiet. Rozgrywający dopiero co wrócił do gry po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej urazem kolana.

Po trzydziestu minutach nasz zespól prowadził 12:11, a prowadzenie to mogło być jeszcze wyższe gdyby nie spora ilość niewymuszonych błędów, szczególnie w ataku pozycyjnym.

Początek drugiej partii to przede wszystkim kontynuacja znakomitej gry Korneckiego. Polski golkiper w pewnym momencie miał na swoim koncie aż 60% skuteczność udanych interwencji (15/25). Pozwoliło to Polakom na wypracowanie solidnej, pięciobramkowej zaliczki.

Niestety w końcowym kwadransie podopieczni Patryka Rombla zatracili skuteczność, popełniali też coraz więcej błędów indywidualnych, co konsekwentnie wykorzystali rywale. Polacy mieli spore problemy ze sforsowaniem wysuniętej, hiszpańskiej defensywy. Na dziesięć minut przed końcową syreną gracze z Płw. Iberyjskiego zdobyli bramkę kontaktową (20:19).

Chwilę później był już remis i losy meczu rozstrzygały się w samej końcówce – najpierw Antoni Łangowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie (24:23), ale w odpowiedzi, po zespołowej akcji mistrzów Europy, do polskiej siatki trafił Paredes i ustalił wynik spotkania na 24:24.

Kolejnym rywalem Polaków będą gospodarze turnieju – Argentyńczycy.