20 października 2019

Miedziowe pożegnały się z Pucharem EHF

W rewanżowym spotkaniu 2. rundy Pucharu EHF zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin uległy na wyjeździe norweskiemu Storhamar Handball Elite 20:27 (11:12). Pierwszy mecz wicemistrzynie Norwegii wygrały 38:22 i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Mecz dużo lepiej zaczęły gospodynie, które po kilku minutach prowadziły 5:0. Miedziowe szybko się obudziły i zaczęły odrabiać straty. Chociaż wcześniej rywalki powiększyły przewagę do 7:1, lubinianki potrafiły doprowadzić do remisu po 10. Miedziowe w rewanżowym spotkaniu prezentowały się dużo lepiej niż w meczu na własnym parkiecie, solidnie funkcjonowała przede wszystkim obrona, a między słupkami bardzo dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz. Pierwszą połowę wicemistrzynie Norwegii wygrały minimalnie (12:11).

Po zmianie stron zarysowała się przewaga miejscowych, które znów odskoczyły ma kilka bramek. Kiedy tylko lubinianki odrabiały straty wicemistrzynie Norwegii znów dorzucały kilka bramek. Ostatecznie Storhamar Handball Elite zwyciężyło 27:20 i awansowało do kolejnej rundy europejskich rozgrywek.