28 października 2019

Nowy numer magazynu Handball Polska | nr 142

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KOLEJNYM KONKURSIE.
Tym razem do wygrania są zestawy: worek, kubek, naklejki z logo „Gramy w Ręczną”.

CZASOPISMO JEST DYSTRYBUOWANE W PUNKTACH EMPIK.
MOŻNA JE RÓWNIEŻ NABYĆ W SIEDZIBIE ZWIĄZKU. ZACHĘCAMY DO ZAKUPU PRENUMERATY.

W najnowszym wydaniu wywiad numeru przeprowadziliśmy z reprezentantką kraju, Kingą Grzyb. Tak, to nie pomyłka. Skrzydłowa wróciła do zespołu narodowego. Ba, rzuciła 700. bramkę w karierze.

Nowy szkoleniowiec kobiecej kadry, Arne Senstad, zaliczył debiut marzenie. Na starcie kwalifikacji EHF EURO 2020 Polki pokonały Wyspy Owcze oraz Ukrainę, i to w Kijowie. Biało-Czerwone należą do grona 14 zespołów, które w pierwszych dwóch kolejkach zgromadziły komplet punktów. Sprawdzianem możliwości naszej drużyny będą marcowe mecze z Rumunią.

Fani naszej eksportowej dwójki w nowym sezonie Ligi Mistrzów, PGE Vive Kielce i Orlen Wisła Płock, przeżywają prawdziwą huśtawkę nastrojów. Dobre występy przeplatane są bardzo przeciętnymi.

Zajrzeliśmy do klubów PGNiG Superligi. Azoty Puławy mają nową drużynę i stare ambicje. Zespół znad Wisły chce znowu grać w półfinale mistrzostw kraju, a zrealizować ambicje ma pomóc skład złożony z Polaków. Silne, bezpośrednie zaplecze to atut w klubach polskiej elity mężczyzn. Jak wygląda szkolenie i w jakich ligach grają drużyny rezerw klubów PGNiG Superligi? Czy wszyscy posiadają „dwójki”, czy preferowany jest inny model przygotowywania młodych, miejscowych piłkarzy ręcznych? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w naszym materiale.

Na Podkarpaciu, w lidze kobiet, powstał ciekawy projekt pod nazwą Eurobud JKS Jarosław. Ekipa Vita Telekiego zdążyła już zabrać punkty faworytom. JKS stara się nawiązać do bogatych tradycji klubu kiedy to wywalczył brązowy medal krajowych i grał w finale Pucharu Polski.

Na naszych łamach opisywaliśmy rodzime szczypiornistki, które występowały w lidze rumuńskiej, węgierskiej czy norweskiej, ale teraz pora na coś naprawdę egzotycznego. W nowym sezonie 2019/2020 mamy nasze przedstawicielki w Islandii, gdzie przeniosły się bramkarki Marta Wawrzynkowska i Klaudia Powaga oraz rozgrywająca Karolina Olszowa.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest