16 listopada 2019

Puchar EHF: W Zabrzu dominowali goście

W pierwszej odsłonie III rundy kwalifikacji Pucharu EHF NMC Górnik Zabrze przegrał przed własną publicznością z S.C. Magdeburg 25:37 (15:17). Rewanż w przyszłą niedzielę w Niemczech.

Mecz otworzył Marek Daćko, a po chwili Martin Galia popisał się dwiema obronami z rzędu. Pierwszą bramkę dla gości zdobył w czwartej minucie Matthias Musche. Po chwili popisał się świetnym wykończeniem kontry i zabrzanie po raz pierwszy w tym meczu przegrywali, ale cały czas dotrzymywali kroku Niemcom.

Przyjezdni trafiali głównie ze skrzydeł, za sprawą Muschego i Petterssona. Magdeburg zdołał wyjść na prowadzenie 6:3, co było znakiem dla trenera Lijewskiego, by wziąć czas. Po jego instrukcjach bramkę dla Górnika zdobył Szymon Sićko, ale po chwili zarobił też karę dwóch minut. Goście grali bardzo szybko, świetnie wykorzystując błędy zabrzan. Królował zwłaszcza Musche, który potrafił wcisnąć się nawet w najwęższą lukę w obronie.

Gospodarze cały czas naciskali gości i choć ci mieli przewagę trzech-czterech, bramek, to wciąż nie mogli zdominować zabrzan na boisku. Trafienie z akcji, a później karny w wykonaniu Iso Sluijtersa dały miejscowym ostatecznie całkiem optymistyczny wynik do przerwy, 15:17.

Drugą odsłonę Niemcy rozpoczęli z wysokiego C i w pierwszych minutach zdobyli trzy szybkie bramki z rzędu. Ich strzelecką passę przerwał Marek Daćko, ale w odpowiedzi goście znów trafili dwukrotnie na 16:22. Schemat utrzymywał się przez kolejne minuty – na każde trafienie Górnika, Magdeburg odpowiadał dwoma bramkami.

Na dziesięć minut przed końcem goście prowadzili 33:21 i było jasne, że wypracują więcej niż solidną zaliczkę prze rewanżem. Różnica klas była wyraźna i choć zabrzanie zanotowali bardzo dobrą końcówkę, ostatecznie przegrali 25:37.

Wśród gości wystąpił Piotr Chrapkowski, reprezentant Polski nie zdobył bramki, zapisał się w protokole dwuminutową karą.