26 listopada 2019

MŚ 2023 mężczyzn – robocze spotkanie w Warszawie

W dniu 25 listopada br. w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące organizacji Mistrzostw Świata Mężczyzn w 2023 roku, które odbędą się w Polsce i Szwecji.

W spotkaniu udział wzięli najwyżsi przedstawiciele obu federacji, w tym prezesi Fredrik Rapp i Andrzej Kraśnicki. Ponadto ze strony szwedzkiej uczestniczyli: Jorgen Holmqvist – Wiceprezes Szwedzkiego Związku Piłki, Ręcznej Arne Elovsson – Honorowy Prezes Szwedzkiego Związku Piłki, Ręcznej Stefan Lovgren – Dyrektor Zarządzający w Szwedzkim Związku Piłki Ręcznej. Ze strony gospodarzy udział wzięli również: Henryk Szczepański – I Wiceprezes ZPRP, Bogdan Sojkin – Wiceprezes ZPRP, Damian Drobik –  Dyrektor Sportowy ZPRP, Monika Listkiewicz – Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych ZPRP, Grzegorz Gutkowski – Koordynator ZPRP oraz Jakub Kędziora i Marta Szymańska z firmy konsultingowej Deloitte.

W trakcie spotkania szczegółowo omówiono aktualny status przygotowań do imprezy oraz plany i założenia do dalszych kroków związanych z przygotowaniami do tego wydarzenia.

W związku z decyzją IHF o powiększeniu turnieju mistrzostw świata mężczyzn do 32 drużyn (wstępnie planowany termin rozegrania imprezy to 10-29 stycznia 2023) , strony m.in. dokonały analizy harmonogramu rozgrywek w oparciu o proponowane lokalizacje oraz podział meczów na poszczególne kraje. Ponadto dyskutowano na tematy związane z budżetem imprezy oraz umowy pomiędzy federacjami.

Wszyscy uczestnicy spotkania z zadowoleniem stwierdzili zgodność w większości poruszanych kwestii i ustalili termin kolejnego spotkania, które zaplanowano na 25 stycznia 2020 roku przy okazji Kongresu Nadzwyczajnego EHF w Sztokholmie.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest