13 grudnia 2019

TNO: Wygrana na inaugurację

W Szczyrku rozpoczął się Turniej Nadziei Olimpijskich. W piątek polscy juniorzy młodsi (rocznik 2002) mierzyli się z rówieśnikami ze Słowacji. Biało-Czerwoni pokonali rywali 34:31, wysokie prowadzenie wypracowując sobie już po pierwszej połowie gry (21:14).

Od piątku do niedzieli w Szczyrku rywalizują zespoły z Polski, Czech, Węgier oraz Słowacji. Podopieczni Artura Markowskiego rozgrywki rozpoczęli od starcia z ostatnią z wymienionych ekip.

Ostatni remis na tablicy wyników widniał po 8. minutach gry (6:6). Od tego momentu Biało-Czerwoni przejęli kontrolę nad spotkaniem i konsekwentnie powiększali przewagę. Do przerwy prowadzili już 21:14, a po kolejnych dwóch trafieniach z rzędu po zmianie stron różnica sięgnęła apogeum dziewięciu “oczek” (23:14, 34. min.). Rywale rzucili się jeszcze w pogoń, ale zdołali tylko zmniejszyć straty do trzech bramek na koniec spotkania (34:31).

Do triumfu polską drużynę poprowadził najskuteczniejszy w meczu tercet Damian Domagała, Paweł Krawczyk i Dawid Molski. Każdy z nich rzucił po 5 bramek.

W drugim meczu turnieju Węgrzy pokonali kolejnych rywali Polaków – Czechów 28:19.

Transmisje ze wszystkich meczów turnieju w COS OPO Szczyrk dostępne są na kanale YOUTUBE ZPRP (@handballpolska).