18 grudnia 2019

Biało-Czerwoni trenują w Cetniewie

Od poniedziałku, 16 grudnia, reprezentanci Polski w Cetniewie przygotowują się do kończącego rok turnieju 4Nations Cup w Tarnowie oraz zbliżających się Mistrzostw Europy 2020.

fot. Press Focus

3 grudnia selekcjoner Patryk Rombel powołał 22-osobowy zespół na zgrupowanie w Cetniewie (lista powołanych pod tym adresem: zprp.pl/archiwa/73482). Jest to pierwszy etap bezpośrednich przygotowań do Mistrzostw Europy 2020 w Norwegii, Austrii oraz Szwecji.

Zawodnicy zebrali się w poniedziałek, 16 grudnia o godz. 13.00. Trenować będą do 23 grudnia. Niestety, z listy powołanych ubył Marek Szpera. Rozgrywający Energi Kalisz doznał kontuzji w meczu ligowym. Selekcjoner nie planuje jednak powoływać w jego miejsce kolejnego gracza.

Trener Rombel wyjaśnia plany na zgrupowanie w Cetniewie: – Przede wszystkim chcemy dopracować grę obronną, która podczas turnieju kontrolnego w Argentynie wyglądała już nieźle. Nie zapomnimy też oczywiście o szlifowaniu współpracy w ataku, żeby unikać bałaganu, jaki czasem nam się jeszcze przydarza. Dla niektórych wprowadzimy zajęcia wyrównawcze po przeprowadzonych na początku zgrupowania badaniach. Zawodnicy zdają też sobie sprawę, że te treningi stanowią rodzaj selekcji przed turniejem w Tarnowie, a w dalszej perspektywie przed styczniowymi mistrzostwami Europy.

Jeszcze przed mistrzostwami do kadry dołączą gracze z Bundesligi, której rozgrywki toczyć się będą aż do końca roku. – Zobaczymy, jak będzie wyglądać sytuacja kadrowa po turnieju w Tarnowie i wtedy podejmę decyzję, w jakim składzie polecimy do Hiszpanii. Mogę tylko powiedzieć, że na Półwysep Iberyjski zabiorę 18 zawodników, z których 16 pojedzie na mistrzostwa do Szwecji – tłumaczy selekcjoner.

Równolegle z pierwszą reprezentacją w Cetniewie trenuje kadra B prowadzona przez Michała Skórskiego.

Turniej w Tarnowie odbędzie się w dniach 27-29 grudnia.

Źródło: inf. własna / Przegląd Sportowy

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest