6 stycznia 2020

Puchar EHF: Remis i pierwszy punkt Lublinianek

W pierwszej serii spotkań rozgrywek grupowych Pucharu EHF w Lublinie gościł trzeci zespół ligi rumuńskiej CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud. Wspomagane przez kilkudziesięcioosobową grupę przyjezdnych kibiców oraz obecnego na trybunach ambasadora Rumunii podopieczne trenera Horatiu Pasca okazały się wymagającym przeciwnikiem. Po bardzo zaciętym meczu i wyrównanym meczu zespoły podzieliły się punktami (22:22).

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęły przyjezdne. Po kilku szybkich kontrach i celnych rzutach z drugiej linii w 10 minucie spotkania objęły pięciobramkowe prowadzenie 7:2. Do tego parkiet z powodu kontuzji musiała opuścić Marta Gęga. Na całe szczęście znakomicie w niedzielny wieczór dysponowania był Natalia Nosek.

Prawa rozgrywająca raz po raz celnie bombardowała bramkę Inculet pozwalając pozostać w grze lubliniankom. Wspomagały ją walcząca na kole Joanna Szarawaga oraz skuteczna ze skrzydła Patrycja Królikowska. Niestety wąski skład, a także nieskuteczność (dwa niewykorzystane rzuty karne przez Achruk i Gęgę) pozwoliły do przerwy zniwelować różnicę tylko do stanu 12:10 na korzyść Rumunek.

Początek drugiej odsłony to doskonała gra Dominiki Więckowskiej oraz Asi Szarawagi, dzięki czemu dosyć szybko doszło do wyrównania wyniku, a w 40 minucie spotkania po bramce z karnego Karoliny Kochaniak MKS objął prowadzenie 15:14. Do końca meczu oba zespoły grały bramkę za bramkę.

Lublinianki grające w polu tylko dziewięcioma zawodniczkami stoczyły zaciętą walkę o wygraną. W ostatniej minucie szalę na korzyść Perły mogła przechylić Kinga Achruk, jednak nie wykorzystała rzutu karnego.

Biorąc pod uwagę absencje, wśród lubinianek zabrakło kontuzjowanych Aleksandry Rosiak, Małgorzaty Stasiak, Sylwii Matuszczyk. Valentiny Blażević, Mii Moldrup, Anety Łabudy oraz kontuzjowanej w trakcie meczu Marty Gęgi zdobycie jednego punktu należy ocenić jako bardzo dobry wynik.

– Mimo że mamy problemy z urazami chciałyśmy pokazać charakter. Przeanalizujemy nasze błędy i mam nadzieje, że w przyszłości takie mecze będziemy wygrywać. Wydaje mi się że mogę wymagać od siebie więcej,  poprawić grę w obronie, ale w sumie cieszę się że mogłam zagrać – powiedziała Natalia Nosek wybrana MVP spotkania.

Puchar EHF / grupa / 1. seria spotkań:

MKS Perła Lublin – CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud 22:22 (10:12)

MKS: Gawlik, Bešen –   Achruk , Kochaniak 3, Gęga , Nosek 7, Szarawaga 5, Nocuń , Królikowska 3, Gadzina, Olek, Więckowska 4.

CS Gloria: Inculet, Nenezic – Dinca 3, Paraschiv, Pristavita 1, Samant 1, Ardean Elisei 3, Bloj, Ilyina 6, Ratiu 1, Tetan, Vasileuskaya 2, Moroyanu 2, Costa 3, Zegrean.

***

żródło: inf. własna / mks.lublin.pl

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest