11 stycznia 2020

Juniorki pokonały Włoszki

Reprezentacja Polski juniorek (ur. 2002 r. i mł.) pokonała rówieśniczki z Włoch 25:20 (12:12). Ekipy w weekend rozgrywają towarzyski dwumecz.

Polki szybko zbudowały solidne prowadzenie, już po kwadransie gry prowadziły 9:4. Druga część pierwszej partii należała już jednak do przyjezdnych, bo do przerwy zdołały one doprowadzić do remisu (12:12), a chwilę wcześniej były nawet na czele (12:11).

Po zmianie stron Biało-Czerwone znów przejęły inicjatywę i prowadzenie, choć długo nie udawało im się zebrać tak okazałej zaliczki, jak w trakcie pierwszej połowy. Podopieczne Adriana Struzika dokonały tego dopiero w 53. minucie gry (22:17). Do tego wyniku po chwili dorzuciły kolejne trzy trafienia (25:17), ale ostatnie słowo należało do rywalek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:20 dla Biało-Czerwonych.

W polskiej ekipie wyróżnił się duet Oliwia Domagalska oraz Julia Niewiadomska, obie zawodniczki zapunktowały siedem razy.

Rewanż odbędzie się w niedzielę o godz. 16.45. Transmisja na kanale YouTube ZPRP – Handball Polska.

POLSKA – WŁOCHY 25:20 (12:12)

POLSKA: Hypka, Suliga, Kopańska 1, Pankowska 2, Jureńczyk 1, Byzdra, Głębocka 2, Grzesista, Stala, Domagalska 7, Niewiadomska 7, Pędziwiatr 2, Szczukocka, Lemiech 3, Grobelna.