12 stycznia 2020

Polki znów górą nad Włoszkami

Reprezentacja Polski juniorek po raz drugi w trakcie tego weekendu pokonała koleżanki z Włoch. Tym razem 26:24. Do przerwy było 16:13.

W sobotę ekipy rozegrały pierwsze starcie. Polki zwyciężyły 25:20, choć do przerwy był remis 12:12. Dobra druga połowa zapewniła jednak triumf Biało-Czerwonym.

W niedzielę doszło do rewanżu. Podopieczne Adriana Struzika kontynuowały dobrą grę z poprzedniego dnia i po kwadransie prowadziły już 10:4. Kilka minut później osiągnęły jeszcze większą przewagę (15:8, 23. min.). Do przerwy rywalki zredukowały jednak straty do trzech “oczek” (16:13).

W grę Polek wkradło się trochę niedokładności, dzięki czemu Włoszki dalej odrabiały straty. W 40. min. było 18:20. Biało-Czerwone utrzymały jednak taką przewagę do mety. Zwyciężyły 26:24. Najskuteczniejsza w naszym zespole była Karolina Jureńczyk (6 trafień).

POLSKA – WŁOCHY 26:24 (16:13)

POLSKA: Hypka, Suliga – Kopańska 5, Pankowska 4, Jureńczyk 6, Byzdra, Głębocka 1, Grzesista, Stala, Domagalska 4, Niewiadomska 5, Pędziwiatr, Szczukocka, Lemiech 1, Grobelna.