6 lutego 2020

Trenerzy szkolili się w Koszalinie

W sobotę, 1 lutego br., w Koszalinie odbyła się zimowa konferencja trenerska, której organizatorem był Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej w Szczecinie we współpracy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Koszalińskiej oraz Klubem Uczelnianym AZS Politechnika Koszalińska.

Fot. ZZPR (2)

W gościnnych obiektach Politechniki Koszalińskiej w gronie prelegentów znaleźli się uznani w środowisku trenerzy: Reidar Moistad (drugi trener reprezentacji Polski kobiet), Adrian Struzik (trener reprezentacji Polski juniorek) oraz dr Joanna Dworaczyk (wieloletnia reprezentantka kraju, kierownik SWFiS Politechniki Koszalińskiej).

Udział w szkoleniu wzięło udział kilkudziesięciu trenerów z różnych szczebli rozgrywkowych. Warto odnotować, że uczestnictwem w konferencji zainteresowali się również trenerzy i instruktorzy spoza województwa zachodnipomorskiego.

Tematyka zajęć w części teoretycznej dotyczyła zagadnień: kształtowania wysiłku beztlenowego w treningu , przygotowania motorycznego i organizacji treningu zawodników 12-15-letnich oraz zasad układania mikrocyklu tygodniowego w grach zespołowych.

Podczas zajęć praktycznych  trenerzy mieli okazję poszerzać wiedzę dotycząca zasobu ćwiczeń doskonalących współpracę boczny rozgrywający – skrzydłowy oraz systematykę ćwiczeń w nauczaniu i doskonaleniu podań i chwytów oraz organizacji treningu sportowego dla zawodników 12-15-letnich.

Bardzo dobra frekwencja i niezwykle pozytywny odbiór szkolenia wśród jego uczestników sprawiły, że Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej w Szczecinie już teraz zaprasza wszystkich zainteresowanych na przyszłoroczną kursokonferencję trenerską, która planowana jest również w Koszalinie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest