15 lutego 2020

Andrzej Kraśnicki spotkał się z dr Hassanem Moustafą

Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki spotkał się w Bazylei z dr Hassanem Moustafą – Prezydentem Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Główny temat rozmów to Mistrzostwa Świata Mężczyzn w 2023 roku oraz najbliższe wydarzenia w piłce ręcznej plażowej. 


Polska po raz pierwszy w historii – w duecie ze Szwecją – zorganizuje Mistrzostwa Świata Mężczyzn. To sztandarowe wydarzenie IHF. Mecze rozegrane zostaną w sześciu polskich miastach. Finał odbędzie się w Sztokholmie. Przygotowania koncepcyjne i logistyczne do tego wydarzenia już trwają. Prezydent IHF podkreślił, że Polska ma duże doświadczenie i sukcesy w organizacji imprez rangi mistrzowskiej we wszystkich odmianach piłki ręcznej. 

Z niecierpliwością czekamy na wielkie wydarzenia, które zostaną zorganizowane w Polsce w tym roku i w nadchodzących latach. Jesteśmy  zadowoleni ze współpracy z Polską Federacją Piłki Ręcznej. Dziękuję prezesowi Polskiej Federacji Piłki Ręcznej za owocne spotkanie – powiedział Hassan Moustafa.

Fot. IHF

Podczas rozmów poruszona została także kwestia organizacji w Polsce IHF Beach Handball Global Tour 2020 oraz kolejnych mistrzowskich wydarzeń w piłce ręcznej plażowej. Dyskutowano też o globalnej strategii rozwoju dyscypliny. Prezydent IHF otrzymał od Prezesa ZPRP pamiątkowe medale. 

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest