8 kwietnia 2020

Historyczne nominacje do Gladiatorów PGNiG Superligi Kobiet

Po raz pierwszy Kapituła PGNiG Superligi Kobiet nominowała najlepsze zawodniczki i najlepszych trenerów do tytułu Gladiatorów 2020. Co prawda sezon 2019/2020 jest już zakończony, ale emocje związane z rozdaniem najbardziej prestiżowych indywidualnych nagród w polskiej piłce ręcznej kobiet wciąż przed nami.

Sezon PGNiG Superligi Kobiet został zakończony przedwcześnie w marcu w związku z pandemią koronawirusa. Do planowanego końca rozgrywek zabrakło jedynie 8 serii. Mimo wcześniejszego zakończenia ligi, organizatorzy i eksperci byli zgodni, że taka liczba rozegranych meczów pozwoli wyłonić najbardziej wartościowe postacie PGNiG Superligi Kobiet. Kapituła pracowała w wyjątkowych okolicznościach – ze względu na trudną sytuację, wszyscy członkowie oddawali swoje głosy elektronicznie, a nie jak dotychczas, podczas obrad – i wybrała nominowanych w 9 kategoriach. Natomiast w kategorii 10, Wybór Sezonu, zostały wyłonione zawodniczki, które najczęściej wygrywały tytuł Zawodniczki Serii i zdobyły w niej najwięcej głosów.

5 zawodniczek z 5 różnych klubów zostało nominowanych w najbardziej prestiżowej kategorii Zawodniczka Sezonu. Łącznie najwięcej nominacji przypadło zawodniczkom grającym w drużynie MKS-u Perły Lublin. Mistrzynie Polski były nominowane 10-krotnie. 8 nominacji przypadało Metraco Zagłębie Lubin, natomiast 7 dla KPR-u Gminy Kobierzyce.

O zwycięzcach w każdej kategorii, oprócz Wyboru Sezonu, zdecydują same zawodniczki i sztab szkoleniowy klubów z zastrzeżeniem, że nie mogą głosować na siebie ani na osoby ze swojej drużyny. Natomiast zwycięzcę kategorii Wybór Sezonu wybiorą kibice za pomocą głosowania przeprowadzonego na stronie www.superligakobiet.pl. Ostateczne rezultaty poznamy 17 kwietnia.