3 czerwca 2020

Minister Sportu z wizytą w biurze ZPRP

Biuro Związku Piłki Ręcznej w Polsce odwiedziła Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oraz kierownictwo ZPRP i PGNiG Superligi. Dyskusja dotyczyła tematów związanych z kierunkami rozwoju oraz szkolenia w piłce ręcznej, a także stopniowego powrotu do normalizacji rozgrywek krajowych i międzynarodowych w obliczu pandemii koronawirusa.

Fot. J.Gucma / ZPRP

Panią Minister powitali Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz I Wiceprezes i Dyrektor Biura Związku Henryk Szczepański. W krótkim wstępie Prezes Kraśnicki podkreślił ponad 100-letnią historię piłki ręcznej na ziemiach polskich, największe osiągnięcia i sukcesy polskich reprezentacji, przedstawił obecną sytuację naszej dyscypliny sportu i związane z nią plany i wyzwania.

Plan szkolenia centralnego w piłce ręcznej halowej oraz system szkolenia w kadrach narodowych przedstawił w szczegółowej prezentacji Dyrektor Sportowy ZPRP Damian Drobik, który omówił również najbliższe plany dotyczące zgrupowań, konsultacji oraz ewentualnych meczów z udziałem reprezentacji Polski.

Z kolei planowane terminy wznowienia rywalizacji klubowej, a przede wszystkim PGNiG Superligi kobiet i PGNiG Superligi mężczyzn, zaprezentował Marek Janicki, Prezes spółki zarządzającej rozgrywkami zawodowymi.

Wcześniej omówił on proces profesjonalizacji, strukturę oraz systematyczny rozwój najwyższej klasy rozgrywkowej, ze szczególnym uwzględnieniem oglądalności telewizyjnej i frekwencji w halach.

Dyrektor ZPRP ds. współpracy z zagranicą i piłki ręcznej plażowej Marek Góralczyk poruszył tematy związane z rozpoczęciem rozgrywek w tej dynamicznie rozwijającej się odmianie handballa.  

Minister Dmowska-Andrzejuk była szczególnie zainteresowana właśnie planami powrotu do rywalizacji w piłce ręcznej, zarówno kadr narodowych jak i klubów. Odpowiedziała też na szereg pytań związanych z dalszym  rozwojem sytuacji polskiego sportu w dobie pandemii, jej wpływu na rozgrywki sportowe i dalszego, stopniowego znoszenia obostrzeń dotyczących imprez masowych.

Polskie Związki Sportowe mogą liczyć na wsparcie Ministerstwa Sportu, szczegółowo analizujemy wszystkie możliwości i scenariusze. Bardzo nam zależy, aby sport możliwie szybko wrócił do naszego życia codziennego w tej nowej sytuacji” – podkreśliła na zakończenie.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest