8 czerwca 2020

„Dobrze wykorzystać ten czas” – kadra trenuje w Cetniewie

W Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie trwa konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski kobiet. Selekcjoner Andre Sentad ma do swojej dyspozycji 19 zawodniczek. Polki zazwyczaj trenują dwa razy dziennie – na hali, siłowni lub stadionie, znalazły też czas na spacer po plaży.

Fot. Cezary Kulesza / ZPRP (5)

Zgrupowanie w Cetniewie to pierwszy etap przygotowań naszej kadry do grudniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Norwegii i Danii. Już w następny czwartek Polki poznają swoje grupowe rywalki, losowanie zaplanowano na godzinę 11:00 w siedzibie EHF w Wiedniu.

– Nasza drużyna nie jest zaliczana do grona faworytek turnieju, nie mam co do tego wątpliwości. Cieszę się, że podczas tego zgrupowania mam zdecydowaną większość powołanych zawodniczek (do Cetniewa ostatecznie nie dotarły te występujące na co dzień w klubach niemieckich i francuskich). Musimy dobrze wykorzystać ten czas, ciężko pracować i nadrobić zaległości – podkreśla norweski szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Zgrupowanie poprzedził okres kwarantanny i badania, które musiały przejść wszystkie zawodniczki i członkowie sztabu kadry. Z uwagi na pandemię rozgrywki ligowe zostały zakończone jeszcze w marcu.

– Z pewnością jest to miła odmiana i urozmaicenie – spotkać się i móc ćwiczyć w większej grupie. Wcześniej realizowaliśmy plan zajęć nakreślony przez trenera Senstada, ale mogłyśmy korzystać jedynie z indywidualnych form treningu. Cieszę się, że po blisko trzech miesiącach mogę znowu w prawdziwy sposób „pozderzać się” z piłką. Żadne zajęcia indywidualne nie zastąpią pracy z koleżankami – analizuje bramkarka, Weronika Gawlik.

Norweg po raz pierwszy ma komfort pracy z polską drużyną przez okres dłuższy niż kilka dni. Podczas zajęć największy nacisk kładzie w tej chwili na wytrzymałość i motorykę, ale oczywiście nie brakuje też elementów taktycznych.  

Biało-Czerwone będą trenować we Władysławowie do niedzieli, 14 czerwca.

Z kolei już w najbliższy piątek, również w Cetniewie, rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski mężczyzn, które potrwa do 25 czerwca. Trener Patryk Rombel, którego asystentem został Bartosz Jurecki, wysłał powołania do 21 zawodników.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest