19 sierpnia 2020

kw. ME 2022: Biało-Czerwoni zaczną w Celje i Płocku

Ze Słowenią w Celje i z Holandią w Płocku – wiemy już gdzie Biało-Czerwoni rozegrają swoje mecze na otwarcie kwalifikacji do finałów EHF EURO 2022.

Kamil Syprzak w starciu ze słoweńską obroną podczas ME 2020 / Fot. M.Bulanda (PressFocus)

Do starcia ze Słoweńcami dojdzie w czwartek 5 listopada, spotkanie zaplanowano w Arenie Zlotorog w Celje, gdzie swoje mecze rozgrywa mistrz kraju, Celje Pivovarna Lasko.

Trzy dni później, w niedzielę 8 listopada, Polacy podejmą Holendrów w płockiej Orlen Arenie. Pierwszy gwizdek wyznaczono na godz. 18:00. To właśnie przed rokiem w Płocku Biało-Czerwoni zapewnili sobie awans do finałów EHF EURO 2020, pokonując na zakończenie kwalifikacji Izrael 26:23.

Z powodu pandemii koronawirusa mecze ze Słowenią i Holandią będą dla zespołu Patryka Rombla pierwszymi od czasu styczniowych mistrzostw Europy. Odwołane zostały m.in. zaplanowane na kwiecień i czerwiec kwalifikacje do Mistrzostw Świata Egipt 2021. Ostatecznie Polacy zagrają w czempionacie globu dzięki „dzikiej karcie”.

Trzecim rywalem naszego zespołu w kwalifikacjach ME 2020 jest Turcja, z którą Polacy zmierzą się dwukrotnie w marcu przyszłego roku. Rewanżowe starcia z Holendrami i Słoweńcami zaplanowano z kolei na przełom kwietnia i maja 2021.

Awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej z ośmiu grup oraz cztery zespoły z najlepszym wynikiem z trzecich miejsc. Gospodarzem turnieju finałowego są Węgry i Słowacja.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest