24 sierpnia 2020

… i delegatów ZPRP

W minioną niedzielę, 23 sierpnia, w Kielcach odbyła się konferencja szkoleniowa delegatów Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Uczestniczyło w niej 47 ligowych obserwatorów z całego kraju.

Fot. O.Sikora / ZPRP

Podczas konferencji przedstawiono najnowsze interpretacje przepisów gry, zgodne z wytycznymi  opublikowanymi przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (IHF) i Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF), zmiany w regulaminach rozgrywek, Elektronicznym Systemie Zarządzania Rozgrywkami oraz zmodyfikowany arkusz ocen.

Omówiono przepisy dotyczące tzw. minimum kadrowego – od sezonu 2020/2021 zniesiony został maksymalny  limit udziału trzech zawodników zagranicznych w poszczególnych zawodach w barwach danego klubu Superligi Mężczyzn oraz Superligi Kobiet. Ponadto w barwach każdego z klubów Superligi Mężczyzn oraz Superligi Kobiet w poszczególnych zawodach PGNiG Superligi Mężczyzn, PGNiG Superligi Kobiet, PGNiG Puchar Polski Mężczyzn i PGNiG Puchar Polski Kobiet jednocześnie na boisku będzie musiało występować co najmniej dwóch obywateli Polski.

Delegaci przeszli też szczegółowe testy ze znajomości obowiązujących przepisów.

Nie zabrakło również kwestii dotyczących protokołu sanitarno-epidemiologicznego w związku z pandemią COVID-19.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest