5 września 2020

MŚ 2021: Polacy poznali grupowych rywali

Biało-Czerwoni poznali rywali w finałach Mistrzostw Świata Egipt 2021. Polacy zagrają w grupie B, a ich przeciwnikami będą Hiszpanie, Tunezyjczycy i Brazylijczycy.  

Gospodarze włożyli duży wysiłek w organizację ceremonii, która była wyjątkowym i rozciągniętym w czasie wydarzeniem – odbyła się pod samymi piramidami w Gizie.

Polską delegację podczas uroczystości stanowili Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki, Wiceprezes Zarządu PGNiG ds. Finansowych Przemysław Wacławski – przedstawiciel sponsora strategicznego polskiej piłki ręcznej oraz Grzegorz Gutkowski odpowiedzialny w ZPRP za organizację Mistrzostw Świata Mężczyzn w 2023 roku.

Niezwykle obszerna była część artystyczna wydarzenia. Ponadto przemówienia wygłosili Premier Egiptu Mustafa Madbouli, egipski Minister ds. młodzieży i sportu Ashraf Sobhy, a także Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassan Moustafa.

Mamy dwa główne wyzwania podczas tego turnieju – to uczestnictwo po raz pierwszy w historii 32 drużyn i pandemia COVID-19, jestem przekonany, że podołamy im obu – zapewniał podczas wcześniejszej konferencji prasowej Prezes Egipskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) Hesham Nasr.

Awans z każdej z ośmiu grup wywalczą po trzy najlepsze zespoły, a czwartemu pozostanie walka o miejsca 25–32. W kolejnej fazie turnieju zostaną one podzielone na cztery grupy po sześć krajów każda. Jeśli Polska wyjdzie z grupy B, zmierzy się z trzema ekipami grupy A (Niemcy, Węgry, Urugwaj, Wyspy Zielonego Przylądka). Z drugiej fazy wyjdą po dwa najlepsze zespoły, które będą dalej rywalizować systemem pucharowym – w ćwierćfinale, półfinale i o medale.

Reprezentacja Polski jako drużyna z dziką kartą znalazła się przed losowaniem w ostatnim, czwartym koszyku. MŚ Egipt 2021 zostaną rozegrane w czterech obiektach, dwóch w Kairze oraz po jednym w Aleksandrii oraz Gizie, w planowanym terminie 14-31 stycznia.

Finały MŚ 2021 / podział na grupy:

Grupa A: Republika Zielonego Przylądka, Urugwaj, Węgry, Niemcy

Grupa B: Polska, Brazylia, Tunezja, Hiszpania

Grupa C: Angola, Japonia, Katar, Chorwacja

Grupa D: Kongo, Bahrajn, Argentyna, Dania

Grupa E: zespół z Ameryki Północnej, Francja, Austria, Norwegia

Grupa F: Maroko, Islandia, Algieria, Portugalia

Grupa G: zespół z Ameryki Południowej, Czechy, Egipt, Szwecja

Grupa H: Rosja, Korea Płd., Białoruś, Słowenia

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest