10 września 2020

EHF EURO 2020 zgodnie z planem

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) oraz krajowe federacje w Danii i Norwegii potwierdziły, że Mistrzostwa Europy Kobiet 2020 odbędą się zgodnie z planem w grudniowym terminie.

Jak informowaliśmy już wczoraj (zobacz więcej) wszystkie mecze, które miały zostać rozegrane w Norwegii odbędą się w jednym mieście. Gospodarzem tych spotkań będzie Trondheim. Z kolei w Danii zgodnie z wcześniejszymi planami, do gry będą gotowe areny w Frederikshavn oraz Herning.

Rozwiano także wątpliwości co do udziału kibiców podczas Mistrzostw Europy. Federalny Zarząd Norweskiego Związku Piłki Ręcznej planuje by spotkania odbywały się z udziałem kibiców. Jednak ich liczba ma zostać ograniczona do 200 widzów. Z kolei w Danii, wytyczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Covid-19 pozwalają na obecność 500 widzów w hali – jednak duńska federacja ciężko pracuje nad potencjalnym zwiększeniem tej liczby, jednocześnie przestrzegając wytycznych bezpieczeństwa wydanych przez duńskich urzędników.

Biorąc pod uwagę stale zmieniającą się sytuację dotyczącą rozprzestrzenianie się koronawirusa Covid-19 w obu krajach, EHF wraz z obydwoma federacjami krajowymi dołożą starań, aby na bieżąco informować społeczeństwo o statusie turnieju.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest