16 września 2020

EHF Champions League: Minimalna porażka Łomży VIVE Kielce

W I kolejce nowego sezonu Ligi Mistrzów zawodnicy Łomży VIVE Kielce ulegli na wyjeździe niemieckiemu SG Flensburg-Handewitt 30:31.

Spotkanie obu drużyn od samego początku stało na bardzo wyrównany poziomie. Niemal przez całą pierwszą połowę gra toczyła się bramka za bramkę i po 30 minutach mieliśmy wynik 14:14.

Tuż po przerwie, lepiej prezentowali się jednak gospodarze, którzy szybko zbudowali dwubramkową przewagę. Nie utrzymała się ona jednak zbyt długo dzięki świetnym interwencjom bramkarza Łomży VIVE Kielce – Andreasa Wolfa. Pozwoliły one nie tylko odrobić straty, ale także wyjść na prowadzenie, które w pewnym momencie sięgało nawet trzech bramek.

Niestety końcówka spotkania należała jednak do niemieckiego zespołu, który wygrał to spotkanie 31:30.

SG Flensburg-Handewitt – Łomża VIVE Kielce 31:30 (14:14)

SG Flensburg-Handewitt: Burić, Bergerud – Jenden, Svan 2, Wanne 5, Joendeal, Steinhauser, Larsen 4, Johannessen 4, Gotfridsson 5, Holpert, Semper 2, Moeller 4, Rod 6.

Łomża Vive Kielce: Wolff – Karalek 7, Kulesz 6, Fernandez 5, Karacić 3, A. Dujszebajew 2, D. Dujszebajew 2, Gudjonsson 2, Tournat 1, Vujović 1, Moryto 1, Sićko, Olejniczak.